zdjecie 6062
zdjecie 6062
2014-10-27T09:36:14+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Brutalny rozbój przy Chemicznej. Sprawcy chcieli przywiązać swoje ofiary do drzewa

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Dwóch zamaskowanych mężczyzn chcąc najprawdopodobniej ukraść samochód młodemu mieszkańcowi Ostrołęki dotkliwie pobili jego i jego kolegę. Kazali im się rozebrać i półnagich chcieli przywiązać do drzewa. Byli zamaskowani i bezwzględni.

Do zdarzenia doszło 9 października w rejonie ostrołęckiej oczyszczalni ścieków. Do parkującego przy ulicy Chemicznej samochodu, w którym siedziało dwóch młodych mężczyzn podszedł nieznany im osobnik. Zapukał w szybę od strony kierowcy. Ten sądząc, że to policjant otworzył drzwi. Wówczas napastnik wyciągnął z samochodu zaskoczonego młodego mężczyznę i zaczął go bić.

Do siedzącego obok pasażera doskoczył drugi z napastników. Obaj zamaskowani mężczyźni bili i kopali leżące na ziemi ofiary. Kazali im się rozebrać. Półnagich chcieli przywiązać do drzewa. Szczęśliwie młodym mężczyznom udało się wymknąć napastnikom. Wskoczyli do swojego samochodu i uciekli na pobliskie osiedle Pomian.

Tu zaalarmowali mieszkańców, którzy udzielili poszkodowanym schronienia i wezwali na miejsce policję oraz pogotowie ratunkowe.

- Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego prowadzą obecnie czynności mające na celu ustalenie i schwytanie sprawców tego rozboju – poinformował nas st. asp, Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Jednym z motywów sprawców rozboju mogła być kradzież samochodu należącego do młodego ostrołęczanina. Napastnicy oddalili się z miejsca napadu w nieznanym kierunku i jak dotychczas ślad po nich zaginął. Dwaj młodzi mężczyźni, jeden mieszkaniec Ostrołęki a drugi z powiatu ostrołęckiego, z obrażeniami trafili do szpitala. Obaj mają po dwadzieścia kilka lat.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
×