eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Budowa Wiejskiej ruszy w przyszłym roku? [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1253
fot. UM Ostrołękafot. UM Ostrołęka
REKLAMA

Jeżeli budowa ulicy Wiejskiej uznana zostanie za strategiczną dla osiedla Stacja realizacja inwestycji może ruszyć już w przyszłym roku. Tak podczas spotkania z mieszkańcami zapewniali przedstawiciele samorządu Ostrołęki z wiceprezydentem Pawłem Stańczykiem na czele.

Sprawa budowy tej jednej z najważniejszych ulic osiedla jest już od wielu lat trudnym tematem na Stacji. Wyłoniony początkowo projektant nie wywiązał się wobec miasta ze zleconych działań i samorząd musiał ponownie przeprowadzić procedurę przetargową, co opóźniło prace nad projektem budowy ulicy.

- Obecnie samorząd Ostrołęki nakładem 750 tysięcy złotych wykonał branżę wodno-sanitarną oraz brakujące przyłącza obu kanalizacji. W następnej kolejności należy zrealizować sieci elektroenergetyczne, oświetlenie uliczne, gazociąg, kanalizację deszczową oraz nawierzchnię ulicy. Bardzo zależy nam na tym, by cała inwestycja zrealizowana została w możliwie jak najkrótszym cyklu i w takim kierunku zmierzały będą nasze działania – powiedział nam wiceprezydent Paweł Stańczyk.

Obecni na spotkaniu radni miasta zapewnili mieszkańców, że pieniądze na budowę znajdą się zarówno w Wieloletniej Prognozie Finansowej, jak i w prowizorium budżetowym miasta na przyszły rok. W odpowiedzi na pytania mieszkańców dotyczące konkretnego terminu zakończenia prac, przewodniczący Rady Osiedla, Mirosław Rosak powiedział, że kompleksowe wybudowanie ulicy Wiejskiej wymagałoby rezygnacji z pozostałych inwestycji na osiedlu przez co najmniej dwa lata. Władze miasta są gotowe rozważyć taką możliwość, uznając budowę Wiejskiej za strategiczną inwestycję na osiedlu Stacja.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×