eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Stacja segregacji na wiosnę a blok socjalny do końca roku [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1253
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Długo utrzymujące się korzystne warunki atmosferyczne sprzyjają realizowanym przez samorząd inwestycjom. Dwie z nich dużymi krokami zbliżają się już do końca. Są to powstająca na obrzeżach miasta samorządowa stacja segregacji odpadów komunalnych oraz budowany przy ulicy Braterstwa Broni blok socjalny.

Obie inwestycje nadzoruje dla samorządu Ostrołęki spółka miejska – Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Samorządowa stacja segregacji odpadów komunalnych powstaje przy ulicy Turskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie miejskiego wysypiska. Wsparta unijną dotacją w wysokości 25 mln złotych instalacja będzie najnowocześniejszą i jedną z największych segregatorni w regionie.

- Budowa samorządowej stacji segregacji odpadów jest już w bardzo zaawansowanym stadium. Zaczynamy instalację pierwszych urządzeń, dostarczanych na teren budowy. Długo utrzymujące się korzystne warunki pogodowe sprawiają, że z optymizmem patrzymy na planowane na wiosnę przyszłego roku pierwsze testowe rozruchy – powiedział nam wiceprezydent Ostrołęki, Paweł Stańczyk.

Do końca zbliża się również inwestycja budowy bloku socjalnego przy ulicy Braterstwa Broni na osiedlu Wojciechowice.

- Wszystkie zaplanowane w związku z harmonogramem budowy zadania realizowane są w terminie i z dbałością o odpowiednią jakość. Obecnie realizowane są już prace wykończeniowe wewnątrz budynku a pierwsze odbiory techniczne powinny odbyć się z początkiem roku – mówi wiceprezydent Stańczyk.

Przypomnijmy, w powstającym właśnie bloku socjalnym przy ulicy Braterstwa Broni znajdzie się łącznie 32 mieszkania dla rodzin wielodzietnych. W ramach prac zostanie zagospodarowany teren przed blokiem, wybudowane zostaną miejsca parkingowe oraz niewielki plac zabaw dla dzieci. Dodatkowo budynek i teren wokół niego będzie stale monitorowany.

Inwestycja, której wykonawcą jest firma PRI Kazimierz Mitelsztedt z Ostrołęki, wsparta została bezzwrotną dotacją ze środków Banku Gospodarki Krajowej w wysokości 1,4 mln zł.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×