2014-11-06T13:47:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Kamień węgielny pod budowę nowej siedziby SOS-W wmurowany [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W obecności przedstawicieli samorządu z prezydentem Januszem Kotowskim na czele, zaprzyjaźnionych gości z 5 Pułku Ułanów Zasławskich oraz wykonawcy uroczyście wmurowano dziś kamień węgielny pod nowy budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Traugutta.

W uroczystościach wmurowania aktu erekcyjnego udział wzięli m.in. prezydent Ostrołęki – Janusz Kotowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta – Wiesław Szczubełek, miejscy radni, Teresa Pajka – wicedyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Mirosław Rosak – dyrektor wydziału oświaty, przedstawiciele wykonawcy, rada rodziców oraz zaprzyjaźnieni ze szkołą członkowie 5. Pułku Ułanów Zasławskich.

- To dla nas szczególna chwila, gdyż po wielu latach starań udaje nam się zrealizować to o czym i ja i nasi nauczyciele od wielu lat marzyliśmy. Budowa nowego bloku i remont starego budynku w znacznym stopniu wpłyną na komfort i bezpieczeństwo nauki naszych podopiecznych. Znikną dotychczasowe bariery uniemożliwiające swobodny dostęp i poruszanie się po szkole dla dzieci niepełnosprawnych – mówiła podczas uroczystości Iwona Domańska, dyrektor SOS-W w Ostrołęce.

Długo oczekiwana rozbudowa i modernizacja budynku szkoły specjalnej dla niepełnosprawnych dzieci z Ostrołęki i powiatu ruszyła w tym roku. Na realizację inwestycji samorząd Ostrołęki otrzymał wsparcie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości niemal 2,5 mln złotych. Realizowana w cyklu dwuletnim inwestycja obejmuje swoim zakresem m.in. budowę nowego bloku dydaktycznego, przebudowa ciągów pieszo-jezdnych, przebudowa infrastruktury technicznej a w roku 2015 termomodernizacja i remont „starego” budynku SOS-W.

- Decyzja samorządu o podjęciu starań na rzecz budowy i remontu ośrodka była naszą naturalną odpowiedzią na to piękno, które na co dzień dokonuje się w murach tej placówki. Piękno pracy, jaką w edukację niepełnosprawnych dzieci i młodzieży wkładają każdego dnia pracujący tu pedagodzy – mówił prezydent Janusz Kotowski.

Akt erekcyjny uroczyście odczytała dyrektor Iwona Domańska a następnie wspólnie z prezydentem Kotowski złożyli dokument do srebrnej tuby, którą przekazali delegacji uczniów do przeniesienia na plac budowy. Wmurowania aktu erekcyjnego w jedną ze ścian nowego budynku dokonali wszyscy zaproszeni goście.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4