zdjecie 286
zdjecie 286
2015-11-26T15:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Leśna afera z dobrym zakończeniem

REKLAMA
fot. UM w Ostrołęce
REKLAMA

„Afera leśna” to spektakl w wykonaniu aktorów Krakowskiego Teatru Kultureska. W ramach edukacji ekologicznej przedstawienie zobaczyli najmłodsi mieszkańcy Ostrołęki – przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta.

Bohaterowie spektaklu: Dzik Patryk, Sarenka Helenka i Muchomor Marek postanowili położyć kres postępowaniu tajemniczego intruza. Musieli rozwikłać trudną zagadkę, aby uratować okoliczną przyrodę! Fabuła spektaklu koncentrowała się na przedstawieniu małym widzom, w jaki sposób należy podchodzić do przyrody, jak kształtować umiejętności dbania o środowisko (głównie w zakresie segregacji śmieci), a także jak być wrażliwym na problemy ochrony środowiska. Dzięki interaktywnej formie spektakl miał charakter edukacyjny, stanowiąc doskonałą „lekcję” w której poprzez wspólną zabawę aktorów i widzów zostały przedstawione dzieciom zasady prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, zgodnie z obowiązującym na terenie Miasta Ostrołęki  regulaminem utrzymania czystości i porządku. 

Widowisko teatralne poprzez wspólną zabawę aktorów i dzieci, poszerzyło wiedzę uczestników o segregacji odpadów, metodach unikania powstawania  odpadów oraz możliwościach ponownego wykorzystania odpadów. Podczas występu, dzieci dowiedziały się na jakie frakcje dzielimy odpady i jak je dokładnie segregować. Ponadto najmłodsi mieli możliwość posegregowania śmieci wraz z bohaterami przedstawienia. Chętnych do wystąpienia na scenie było bardzo wielu. W nagrodę za odwagę i pokazanie pozostałym zgromadzonym, jak prawidłowo segregować odpady, wybrane dzieci otrzymały zielone baloniki symbolizujące radosną i czystą przyrodę. 

Widowisko przeznaczone było dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas od 1 do 3 szkół podstawowych z terenu Miasta Ostrołęki. W sumie przedstawienie teatralne obejrzało ponad pół tysiąca dzieci. Spektakle sfinansowane zostały przez Fundację Większe-Mniejsze, przy wsparciu organizacyjnym Prezydenta Miasta Ostrołęki.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×