2015-11-26T15:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Leśna afera z dobrym zakończeniem

REKLAMA
zdjecie 1643
zdjecie 1643
fot. UM w Ostrołęcefot. UM w Ostrołęce
REKLAMA

„Afera leśna” to spektakl w wykonaniu aktorów Krakowskiego Teatru Kultureska. W ramach edukacji ekologicznej przedstawienie zobaczyli najmłodsi mieszkańcy Ostrołęki – przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta.

Bohaterowie spektaklu: Dzik Patryk, Sarenka Helenka i Muchomor Marek postanowili położyć kres postępowaniu tajemniczego intruza. Musieli rozwikłać trudną zagadkę, aby uratować okoliczną przyrodę! Fabuła spektaklu koncentrowała się na przedstawieniu małym widzom, w jaki sposób należy podchodzić do przyrody, jak kształtować umiejętności dbania o środowisko (głównie w zakresie segregacji śmieci), a także jak być wrażliwym na problemy ochrony środowiska. Dzięki interaktywnej formie spektakl miał charakter edukacyjny, stanowiąc doskonałą „lekcję” w której poprzez wspólną zabawę aktorów i widzów zostały przedstawione dzieciom zasady prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, zgodnie z obowiązującym na terenie Miasta Ostrołęki  regulaminem utrzymania czystości i porządku. 

Widowisko teatralne poprzez wspólną zabawę aktorów i dzieci, poszerzyło wiedzę uczestników o segregacji odpadów, metodach unikania powstawania  odpadów oraz możliwościach ponownego wykorzystania odpadów. Podczas występu, dzieci dowiedziały się na jakie frakcje dzielimy odpady i jak je dokładnie segregować. Ponadto najmłodsi mieli możliwość posegregowania śmieci wraz z bohaterami przedstawienia. Chętnych do wystąpienia na scenie było bardzo wielu. W nagrodę za odwagę i pokazanie pozostałym zgromadzonym, jak prawidłowo segregować odpady, wybrane dzieci otrzymały zielone baloniki symbolizujące radosną i czystą przyrodę. 

Widowisko przeznaczone było dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas od 1 do 3 szkół podstawowych z terenu Miasta Ostrołęki. W sumie przedstawienie teatralne obejrzało ponad pół tysiąca dzieci. Spektakle sfinansowane zostały przez Fundację Większe-Mniejsze, przy wsparciu organizacyjnym Prezydenta Miasta Ostrołęki.

REKLAMA
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×