eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Mała sala kinowa oficjalnie otwarta. Pierwszy seans dziś o 16:30 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9119
zdjecie 9119
Podczas premierowego pokazu możliwości technicznych małej sali kinowej zobaczyliśmy fragmenty klasyków "srebrnego" ekranu wyświetlanych w Kinie Jantar, fot. eOstrołęka.plPodczas premierowego pokazu możliwości technicznych małej sali kinowej zobaczyliśmy fragmenty klasyków "srebrnego" ekranu wyświetlanych w Kinie Jantar, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

W obecności władz miejskich, parlamentarzysty, przedstawicieli wykonawców i zaproszonych gości oficjalnie zainaugurowano dziś funkcjonowanie małej sali kinowej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Przedarciem symbolicznego biletu prezydent Janusz Kotowski otworzył długo wyczekiwaną salę.

Uroczysta inauguracja małej sali kinowej odbyła się w piątek, 4 września. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. poseł Arkadiusz Czartoryski, prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski wraz z wiceprezydentami i pracownikami Urzędu Miasta, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski wraz z miejskimi radnymi, przedstawiciele wykonawców oraz instytucje współpracujące na co dzień z OCK i Kinem Jantar.

Otwarcie małej sali kinowej można śmiało nazwać epokowym wydarzeniem w dziejach Ostrołęki – inwestycja doczekała się realizacji po kilkunastu latach od pierwszych planów z nią związanych. Budowa ruszyła w ubiegłym roku a swoim zakresem obejmowała oprócz samej sali kinowej i zakupu niezbędnego osprzętu także budowę oddzielnej klatki schodowej wraz z windą dla osób niepełnosprawnych.

Po przecięciu wstęgi przez zaproszonych gości i przedarciu „symbolicznego” biletu mieliśmy okazję wraz z uczestnikami uroczystości zasiąść po raz pierwszy w nowych fotelach mieszczącej około 120 osób sali projekcyjnej. Jako pierwsi mogliśmy także zapoznać się z możliwościami technicznymi jakie mała sala oferuje kinomaniakom i trzeba przyznać, że całość robi wrażenie. Ekran o przekątnej 8 metrów i projektor klasy „premium” wspomagane przez 12 zestawów głośników z najwyższej półki zadowolić powinny nawet najbardziej wymagających widzów.

- Cieszę się, że staraniem samorządu dwóch ostatnich kadencji udało się doprowadzić inwestycję do finiszu. Mam nadzieję, że ta sala i seanse filmowe czy inne wydarzenia kulturalne, które będą się tu odbywały sprawią, że będziemy wychodzili z niej bogatsi duchowo – mówił podczas oficjalnej inauguracji prezydent Kotowski.

W swoich wystąpieniach dyrektor OCK, Bogdan Piątkowski i kierownik Kina Jantar, Jarosław Pasztaleniec przybliżyli długą i ciężką drogę od pierwszych planów budowy nie tylko tej, małej sali kinowej ale też całego obiektu, w którym obecnie mieści się Ostrołęckie Centrum Kultury.

Uczestnikom uroczystości zaprezentowano krótką część artystyczną w wykonaniu wokalistów Studia Piosenki Klubu Oczko oraz fragmenty najnowszych hitów i filmowych klasyków wyświetlanych w Kinie Jantar od początku jego istnienia. Wyświetlone także zostały zwiastuny filmów, które w ciągu najbliższych kilku miesięcy trafią na kinowe ekrany.

Pierwszy, premierowy seans dla widzów już dziś o godzinie 16:30 a TU znaleźć można pełen, wrześniowy repertuar Kina Jantar uwzględniający obie sale projekcyjne.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×