2015-09-04T15:46:29+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Mała sala kinowa oficjalnie otwarta. Pierwszy seans dziś o 16:30 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Podczas premierowego pokazu możliwości technicznych małej sali kinowej zobaczyliśmy fragmenty klasyków "srebrnego" ekranu wyświetlanych w Kinie Jantar, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

W obecności władz miejskich, parlamentarzysty, przedstawicieli wykonawców i zaproszonych gości oficjalnie zainaugurowano dziś funkcjonowanie małej sali kinowej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Przedarciem symbolicznego biletu prezydent Janusz Kotowski otworzył długo wyczekiwaną salę.

Uroczysta inauguracja małej sali kinowej odbyła się w piątek, 4 września. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. poseł Arkadiusz Czartoryski, prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski wraz z wiceprezydentami i pracownikami Urzędu Miasta, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski wraz z miejskimi radnymi, przedstawiciele wykonawców oraz instytucje współpracujące na co dzień z OCK i Kinem Jantar.

Otwarcie małej sali kinowej można śmiało nazwać epokowym wydarzeniem w dziejach Ostrołęki – inwestycja doczekała się realizacji po kilkunastu latach od pierwszych planów z nią związanych. Budowa ruszyła w ubiegłym roku a swoim zakresem obejmowała oprócz samej sali kinowej i zakupu niezbędnego osprzętu także budowę oddzielnej klatki schodowej wraz z windą dla osób niepełnosprawnych.

Po przecięciu wstęgi przez zaproszonych gości i przedarciu „symbolicznego” biletu mieliśmy okazję wraz z uczestnikami uroczystości zasiąść po raz pierwszy w nowych fotelach mieszczącej około 120 osób sali projekcyjnej. Jako pierwsi mogliśmy także zapoznać się z możliwościami technicznymi jakie mała sala oferuje kinomaniakom i trzeba przyznać, że całość robi wrażenie. Ekran o przekątnej 8 metrów i projektor klasy „premium” wspomagane przez 12 zestawów głośników z najwyższej półki zadowolić powinny nawet najbardziej wymagających widzów.

- Cieszę się, że staraniem samorządu dwóch ostatnich kadencji udało się doprowadzić inwestycję do finiszu. Mam nadzieję, że ta sala i seanse filmowe czy inne wydarzenia kulturalne, które będą się tu odbywały sprawią, że będziemy wychodzili z niej bogatsi duchowo – mówił podczas oficjalnej inauguracji prezydent Kotowski.

W swoich wystąpieniach dyrektor OCK, Bogdan Piątkowski i kierownik Kina Jantar, Jarosław Pasztaleniec przybliżyli długą i ciężką drogę od pierwszych planów budowy nie tylko tej, małej sali kinowej ale też całego obiektu, w którym obecnie mieści się Ostrołęckie Centrum Kultury.

Uczestnikom uroczystości zaprezentowano krótką część artystyczną w wykonaniu wokalistów Studia Piosenki Klubu Oczko oraz fragmenty najnowszych hitów i filmowych klasyków wyświetlanych w Kinie Jantar od początku jego istnienia. Wyświetlone także zostały zwiastuny filmów, które w ciągu najbliższych kilku miesięcy trafią na kinowe ekrany.

Pierwszy, premierowy seans dla widzów już dziś o godzinie 16:30 a TU znaleźć można pełen, wrześniowy repertuar Kina Jantar uwzględniający obie sale projekcyjne.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6