eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Trwa budowa nowej sali kinowej i hali targowej: "Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6509
zdjecie 6509
Wiceprezydent Paweł Stańczyk jest zadowolony z postępu prac inwestycyjnych (fot. eOstroleka.pl)Wiceprezydent Paweł Stańczyk jest zadowolony z postępu prac inwestycyjnych (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA

Od kilku miesięcy w Ostrołęce prowadzone są prace inwestycyjne, których koniec planowany jest na wiosnę 2015 roku. Dziś postępy w pracach przy budowie małej sali kinowej oraz hali targowej zostały osobiście ocenione przez samorządowców. Wiceprezydent Paweł Stańczyk nie krył zadowolenia ze sposobu prowadzenia inwestycji.

Na film do nowej sali już w wakacje

31 października nie był standardowym dniem na budowie małej sali kinowej przy Ostrołęckim Centrum Kultury. Owszem, prace były prowadzone zgodnie z planem, lecz na miejscu budowy pojawił się wyjątkowy gość. Paweł Stańczyk wraz z przedstawicielami Rady Miasta postanowili osobiście sprawdzić postęp w pracach.

-  Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Chcemy zakończyć tę inwestycję na wiosnę przyszłego roku. Obecnie nie ma żadnych opóźnień i być może już w wakacje uda się zorganizować pierwsze seanse i występy. W sali będzie 120 miejsc i mam nadzieję, że OCK bedzie mogło wprowadzić bogatszą ofertę kulturalną dla mieszkańców miasta – stwierdził w rozmowie z naszym portalem wiceprezydent miasta Ostrołęki.

To jednak nie koniec planów związanych z powstaniem nowej sali kinowej. Wiceprezydent Stańczyk zdradził, że miasto ma propozycje na wyposażenie technologiczne sali. Ma być to obiekt o najwyższych standardach -  Chcemy, żeby była to bardzo nowoczesna sala kinowa. Liczę, że uda nam się pozyskać środki zewnętrzne na jej wyposażenie – dodał.

Wiosną kupcy powrócą na swoje miejsce

Vis a vis Ostrołęckiego Centrum Kultury znajduje się kolejna duża inwestycja, wspierana przez obecny samorząd. Z dnia na dzień obserwować możemy coraz większy gmach nowej hali targowej, której otwarcie zaplanowano także na 2015 rok. Tam również udaliśmy się z przedstawicielami ostrołęckiego Ratusza. Wiceprezydent miasta także w tym przypadku pozytywnie ocenił postępy w pracach budowlanych.

- Niedawno byliśmy na wmurowaniu kamienia węgielnego, dziś stoi już duża kubatura. Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę obiekt ten powstanie. Mamy nadzieję, że z końcem wiosny kupcy będą mogli powrócić na swoje miejsce i ponownie rozpocząć działalność. Samorząd od początku dopingował kupców, wspierał ich i cieszymy się, że następuje spełnienie planów. Budowa sprawnie się rozwija, wykonawcy korzystają z dobrej pogody i sądzę, że uda się dotrzymać terminów zakończenia – stwierdził Stańczyk.

W nowoczesnym budynku hali targowej znajdzie się około 280 różnego rodzaju lokali handlowo-usługowych o łącznej powierzchni około 5 tysięcy metrów kwadratowych. Znaczna część z nich należała będzie do kupców zrzeszonych w Kurpiowskim Centrum Handlowo-Usługowym. Pozostałe lokale przeznaczone zostaną pod wynajem na biura i usługi gastronomiczne. Elementem wyróżniającym budynek hali targowej na tle innych tego typu obiektów będzie ogromny parking usytuowany na dachu. Znajdzie się tu miejsce dla około 80 pojazdów.

A po wyborach…

Patrząc na rozwój Ostrołęki i powstawanie kolejnych inwestycji, nie sposób nie zapytać wiceprezydenta o to jakie są kolejne plany włodarzy miasta. Paweł Stańczyk tonuje jednak nastroje, uzależniając wszystko od wyniku wyborów samorządowych.

- W tej chwili jesteśmy na finiszu kadencji samorządu, przygotowujemy projekt budżetu na rok 2015. Będzie on dyskutowany przez nową Radę Miasta. Pewne pomysły i założenia prezydenta Kotowskiego będą przedstawione w listopadzie. Poczekajmy na wynik wyborczy, a później nowa Rada będzie konstruować wizję miasta na najbliższe lata i mam nadzieję, że powstaną nowe propozycje kubaturowe – stwierdza.

Jakie to propozycje? Wiceprezydent wśród najważniejszych planów wymienił budowę nowej hali widowiskowo-sportowej, zagospodarowanie rzeki Narew poprzez bulwary i mały amfiteatr, budowę trzeciego mostu na Narwi oraz dokończenie prac przy powstaniu stacji segregacji odpadów komunalnych.  Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nasze miasto dalej będzie się rozwijało, niezależnie od tego kto zwycięży w zaplanowanych na 16 listopada wyborach samorządowych.

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
×