2014-11-03T10:04:59+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Metodą „na wnuczka” oszukali starsze osoby na ponad 140 tysięcy złotych [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Wstępnie na trzy miesiące trafili do trzej mieszkańcy powiatu ostrołęckiego zatrzymani w wyniku działań policjantów z Ostrołęki oraz funkcjonariuszy CBŚP z Gdańska i Gdyni. Mężczyźni metodą „na wnuczka” oszukali starsze osoby na łączną kwotę ponad 140 tysięcy złotych.

- Na początku ubiegłego tygodnia do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosili się mieszkańcy powiatu ostrołęckiego, którzy powiadomili o fakcie oszustwa na ich szkodę. Sposób działania sprawców opierał się na tzw. metodzie „na wnuka”. Tym razem osoba kontaktująca się z pokrzywdzonymi przedstawiła się jako „brat cioteczny”. Tradycyjnie zaprezentowana została wymyślona historia, której finałem była prośba o pożyczkę. Taki kontakt trwał kilka dni. Łącznie pokrzywdzeni przekazali oszustom 140 tys. złotych przekazami expresowymi. Policjanci ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu musieli działać szybko, było to spowodowane m.in tym, że ostatni kontakt ze sprawcą miał miejsce 23 października. Policjanci swoje kroki skierowali do Gdyni, gdzie w tamtejszych urzędach pocztowych miały być pobierane pieniądze. Rozpoczęły się intensywne działania przy wsparciu policjantów z wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej CBŚP w Gdańsku i funkcjonariuszy z Gdyni. Kryminalni szybko wpadli na trop dwóch podejrzanych. Zostali oni zatrzymani w czwartek. Pierwszy z nich to 36-letni Arkadiusz S. zatrzymany w Gdyni. W tym samym czasie policjanci zatrzymali 30-letniego Jacka S. Zatrzymanie to miało miejsce w Rumi. Podczas przeszukania mężczyzn jak również pomieszczeń przez nich zajmowanych policjanci zabezpieczyli 9 telefonów komórkowych. Dalsze działania kontynuowano w piątek, w wyniku których policjanci z KMP w Ostrołęce przy wsparciu funkcjonariuszy CBŚP z Gdańska zatrzymali 37-letniego Mariusza K. Zatrzymanie ostatniego z mężczyzn miało charakter siłowy. Mężczyzna ukrywał się w jednym z mieszkań na terenie Rumi. Kryminalni podczas przeszukania ujawnili ponad sto gramów marihuany i kilkanaście gramów kokainy. Łącznie do sprawy policjanci zabezpieczyli 15 telefonów komórkowych, komputer, tablet oraz karty płatnicze – informuje st. asp. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wszyscy trzej zostali przetransportowani do policyjnego aresztu w Ostrołęce. W ten weekend czynności z zatrzymanymi były kontynuowane z udziałem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce. Na wniosek prokuratury, sąd wobec zatrzymanych, zastosował najsurowszy z możliwych środków zapobiegawczych - tymczasowe aresztowanie, na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
18  19  20  21  22  23  24
25  26  27  28  29  30  31