eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Nocne „pseudo zloty” na parkingu przy obwodnicy zmorą mieszkańców

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
REKLAMA

Na parkingu przy kościele na osiedlu Centrum w godzinach wieczornych i w nocy niemal codziennie gromadzą się fani czterech kółek. Żądni adrenaliny młodzi kierowcy przy głośnej muzyce katują silniki swoich aut, „palą gumę”, urządzają wyścigi. Mieszkańcy okolicznych bloków mają tego dość. Chcą ciszy i bezpieczeństwa.

Z naszą redakcją skontaktowała się grupa mieszkańców osiedla Centrum prosząc o interwencję w sprawie młodych kierowców, gromadzących się niemal każdego wieczora i w nocy na parkingu w pobliżu marketu i kościoła przy ulicy Bohaterów Warszawy.

Praktycznie codziennie w godzinach wieczornych i w nocy zjeżdżają się tam samochody. Dochodzi wtedy do pseudo popisów...piski opon, ryk silnika, bardzo głośna muzyka czy wyścigi. Mamy nadzieję, że policja będzie częściej kontrolowała tamte miejsce podnosząc dzięki temu bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.

- alarmują Czytelnicy.

Jak udało nam się ustalić, obecnie m. in. w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa „aktywne” jest jedno zgłoszenie dotyczące tego typu zdarzeń.

zdjecie

Policja weryfikuje ten wpis, co oznacza, że w przeciągu kilku dni w rejonie parkingu pojawiać będzie się większa liczba patroli. Jeśli zgłoszenie potwierdzi się, mundurowi będą wyciągać konsekwencje wobec kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego i powodujących zagrożenie bezpieczeństwa.

Do tematu wrócimy.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×