2021-03-04T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Nowy dyrektor w MZOSTiIT i wicedyrektor w OCK

REKLAMA
zdjecie 4128
fot. archiwum prywatne/kruszewskimaciejk.wixsite.comfot. archiwum prywatne/kruszewskimaciejk.wixsite.com
REKLAMA
3
4
37

Od 1 marca dyrektorem Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej został Maciej Kruszewski. W Ostrołęckim Centrum Kultury także zmiany – na funkcję wicedyrektor powołana zostanie Małgorzata Domurad.

O tym, że Maciej Kruszewski zostanie dyrektorem w MZOSTiIT wiadomo było już w listopadzie, kiedy to wygrał konkurs na to stanowisko. Informowaliśmy o tym na łamach naszego serwisu.

MZOS-TiIT w Ostrołęce. Wybrano nowego dyrektora

Maciej Kruszewski urodził się w 1973 roku w Ostrołęce. Ukończył studia na AWF Gdańsk i szkołę trenerów PZKosz. Jest trenerem koszykówki z wieloma sukcesami - był na stażu trenerskim w USA, trenował młodzieżowe reprezentacje Polski, kadrę Mazowsza oraz drużyny juniorskie i seniorskie. Przez lata związany z klubem MUKS Unia Basket Ostrołęka.

Nowy dyrektor MZOS-TiIT jest też nauczycielem wychowania fizycznego, przez wiele lat uczył w III LO w Ostrołęce, ostatnio był dyrektorem szkoły w Łomiankach.

Na stanowisku dyrektora MZOS-TiIT Maciej Kruszewski zastąpi Jarosława Napiórkowskiego, który zasiada obecnie za sterami Parku Wodnego Aquarium.

Stanowisko wicedyrektor w Ostrołęckim Centrum Kultury zostało utworzone w 2016 roku, po połączeniu Ostrołęckiego Ośrodka Kultury, Ostrołęckiego Domu Kultury i Galerii Ostrołęka w jedną miejską instytucję kultury. O komentarz w sprawie zmian kadrowych poprosiliśmy dyrektora OCK, Tadeusza Wiśniewskiego.

W obecnym czasie, wobec naszych planów dotyczących rozwoju i potrzeb z tym związanych, istnieje konieczność poszukiwania jeszcze większej liczby źródeł wsparcia i m.in. takie właśnie zadanie czeka zastępcę dyrektora, którego zatrudnienie przewidujemy w marcu br.  W 2020 roku, w niezwykle trudnym pod względem finansowym dla jednostek kultury, zdołaliśmy oprócz realizacji wydarzeń kulturalnych, dokonać także kosztownej wymiany części urządzeń technicznych a wymiana pozostałego, wysłużonego sprzętu jest też niezbędna dla dalszego funkcjonowania.

- wyjaśnia Tadeusz Wiśniewski.

 Funkcję wicedyrektor w OCK sprawować będzie Małgorzata Domurad, która z samorządem związana jest od wielu lat. Od 2007 roku pracuje w ostrołęckiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Od 15 lat działa aktywnie w Radzie Osiedla „Dzieci Polskich”. W 2018 roku wybrana została do Rady Społecznej „Meditrans Ostrołęka” a od niedawna jest też członkiem Rady Nadzorczej Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×