Miasto Ostrołęka odzyskało budynek koszarowy przy Alei Wojska Polskiego 28. Informację o tym istotnym dla miasta wydarzeniu przekazał prezydent Ostrołęki Paweł Niewiadomski. To pierwszy krok w kierunku przywrócenia historycznego obiektu do życia i nadania mu nowych funkcji społeczno-użytkowych.
Budynek przy Alei Wojska Polskiego 28 to obiekt o bogatej historii i wyjątkowej wartości architektonicznej. Jego powrót do zasobów miejskich otwiera nowe możliwości - zarówno pod kątem ochrony dziedzictwa, jak i zagospodarowania przestrzeni publicznej na potrzeby mieszkańców. Miasto planuje przygotowanie kompleksowej dokumentacji projektowej, która umożliwi ubieganie się o środki zewnętrzne na rewitalizację budynku.
Władze miasta podkreślają, że historyczny charakter budynku zostanie poszanowany.
Jak zaznacza prezydent, rewitalizacja koszar przy AWP 28 wpisuje się w szerszą strategię rozwoju miasta, ukierunkowaną na efektywne wykorzystanie istniejącej infrastruktury oraz poprawę jakości przestrzeni publicznej.
„Dzięki temu inwestycja ma szansę stać się ważnym elementem lokalnej tkanki miejskiej, służąc mieszkańcom Ostrołęki, a zwłaszcza mieszkańcom osiedla Wojciechowice przez kolejne lata" – napisał prezydent Paweł Niewiadomski.
Szansa dla osiedla Wojciechowice
Szczególne znaczenie ta inwestycja może mieć dla mieszkańców osiedla Wojciechowice. To właśnie oni na co dzień obserwują zabytkowy budynek i to im przyszła rewitalizacja może przynieść najwięcej korzyści.
Ostateczna funkcja, jaką pełnić będzie obiekt po zakończeniu prac rewitalizacyjnych, nie została jeszcze sprecyzowana - to kwestia, która z pewnością będzie przedmiotem dalszych analiz i konsultacji w miarę postępu prac.
Powrót do świetności?
Miasto dostało szansę na przywrócenie zabytkowemu obiektowi dawnego blasku i nadanie mu nowych, nowoczesnych funkcji, które będą służyć mieszkańcom Ostrołęki przez kolejne dziesięciolecia.
Czekamy na kolejne informacje o postępach prac – a jest to z pewnością jedna z tych inwestycji, które mogą zmienić oblicze tej części miasta.
Wasze opinie
STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
~djhbs, 17:34 22-04-2026, 100%
Piękny budynek, mimo że w takim stanie.
~Janek, 17:39 22-04-2026, 50%
Panie Prezydencie. Dla mnie ma już Pan drugą kadencję. Pan Wiceprezydent również oczywiście.
~vv, 17:40 22-04-2026, 50%
@~Janek
nie wiem czy ktoś w ogóle odważy sie wystartować, tylko jedna tura będzie
~Janek, 17:43 22-04-2026, 50%
@~vv
Dokładnie obaj panowie są bardzo przystojni i męscy, każdy facet ich poprze
~Tomek, 18:50 22-04-2026, -
@~Janek
Koalicja też zdecydowanie !
~Nauczyciel, 17:41 22-04-2026, 67%
Bardzo dobra wiadomość, z serca gratuluję osobom, które przyczyniły się do uratowania tego obiektu. Super!!!
~Mieszkaniec, 17:42 22-04-2026, 75%
Miasto nabiera nowego charakteru i jakości. Nareszcie.
~Okaa, 17:43 22-04-2026, 50%
Pewnie zrobią tam następny klub seniora bo to ustawieni wyborcy na następną kadencję,a ostrołęcka młodzież ewakuuje się z Ostrołęki na potęgę bo nie widzi tu dla siebie miejsca do dalszego życia na ludzkim poziomie. Kto raz stąd wyjechał i poczuł lepsze życie wraca tu tylko na chwilę czyli na święta do rodziców. Za lat kilkanaście Ostrołęka będzie jednym wielkim klubem emerytów i rencistów.
~Ciotka Teodozja, 17:48 22-04-2026, 50%
Myślałam, że jest znacznie gorzej, a tu wystarczy tylko odmalować podłogi i ściany, (ewentualnie pozalepiać gipsem drobne ubytki tynku), i śmiało można użytkować ten budynek!
Pozdrawiam...
~Powstaniec powstaniec, 18:23 22-04-2026, 100%
@~Ciotka Teodozja
Pamiętajmy że jest to zabytek, który w sposób szczególny powinien być zachowany, powodzenia życzę 👍
~Ciotka Teodozja, 18:28 22-04-2026, 0%
@~Powstaniec powstaniec
Jesteś bardzo męski,kocham Cię😍
~Ciotka Teodozja, 19:01 22-04-2026, -
@~Ciotka Teodozja
PiSz za siebie, gwizdku..., a jeżeli chcesz jednak podszywać się pode mnie, to rób to starannie i przyzwoicie, np. po przecinku wykonując "spację!"
~Henio, 18:27 22-04-2026, 34%
Ten budynek nadaje się tyko do zrównania z ziemią
~Iza, 18:33 22-04-2026, 100%
Wreszcie, a już myślałam . że tak piękny budynek wyburzą
~Anna, 18:59 22-04-2026, 0%
@~Iza
Zamknij mordę
~X, 18:45 22-04-2026, 50%
Jacyś klakierzy tu piszą chyba z urzędu miasta i wychwalają pod niebiosa,a normalnemu człowiekowi na myśl przychodzi tylko jedno: po co komu ta zawilgotniała spruchniała ruina,która nadaje się tylko do wyburzenia? Dlaczego podatnicy mają ponosić koszty czyjegoś widzimisię?
~Xxx, 19:13 22-04-2026, 67%
@~X
Jakbyś pomyślał , to są teraz fundusze na taką rewitalizację takich budynków .
Jak Ostrołęka nie wykorzysta darmowej kasy to trafi do innego miasta ,a to chyba lepiej jak trafi do nas .
Do tej pory byliśmy na szarym końcu z pozyskanych funduszy ,na inwestycje ,a obecnie jesteśmy w czołówce co wiąże się z tym , że mniej kasy z budżetu Ostrołęka traci i zmniejsza się jej zadłużenie po poprzednikach .
Brawo obecni prezydenci Ostrołęki
~X, 19:25 22-04-2026, -
@~Xxx
Jakich budynków człowieku? Jaka rewitalizacja? To jest nieużytkowana od kilkudziesiesięciu lat zagrzybiona i zżarta przez korniki kompletna ruina,która nadaje się tylko do likwidacji i wyburzenia.Swoją drogą ciekawe co na to PINB czyli Powiatowa Inspekcja Nadzoru Budowlanego? Mimo,że nie wiadomo czemu jest to niby obiekt zabytkowy jest tam zakaz wstępu ponieważ ten budynek grozi zawaleniem . Co tam odbudowywać? Budynek jest do wyburzenia ,a w tym miejscu jakiś prywatny deweloper wybuduje co będzie chciał
~Barbara, 19:13 22-04-2026, 50%
Brawo, Panie Prezydencie
~Ciotka Teodozja, 19:23 22-04-2026, -
Szanowni państwo! Czy ktoś z was, może podać mi namiary na mistrzów wykonujących tak klimatyczne stiuki weneckie na ścianach i boazerie na suficie, jak widać to na załączonych obrazkach?
Muszę przyznać, że wiele w życiu widziałam, ale w tym wypadku jestem szczególnie pod wrażeniem formy, artyzmu i jakości wizualnej obiektu!
Pozdrawiam...
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.