2015-10-14T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Pedagodzy Erasmusa z wizytą w ratuszu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UM Ostrołęka
REKLAMA
Pedagodzy z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Cypru i Litwy biorący udział w międzynarodowym projekcie Erasmus spotkali się z władzami Ostrołęki. W ratuszu przyjęli ich prezydent Janusz Kotowski oraz dyrektor wydziału oświaty Mirosław Rosak.

Pedagodzy z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Cypru i Litwy goszczą w naszym mieście na zaproszenie 1 Gimnazjum Publicznego im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce. Podczas spotkania zapoznali się z historią i dniem teraźniejszym naszego miasta, poznali też główne problemy związane z zarządzaniem oświatą, opieką społeczną oraz kulturą i sportem. Goście pytali między innymi o liczbę radnych, wielkość budżetu oraz zasady utrzymania szkół i obiektów sportowych przez samorząd. Opowiedzieli też o swoich szkołach, specjalizacjach oraz regionach, z których pochodzą.

Na zakończenie goście otrzymali drobne upominki. Po spotkaniu w ratuszu cała grupa udała się do Białowieży, której zwiedzanie jest jednym z punktów pobytu w naszym kraju.

W roku szkolnym 2015/2016 Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego przystąpiło do europejskiego programu ERASMUS PLUS w ramach którego realizowany jest projekt noszący tytuł: „My – młodzi, europejscy przedsiębiorcy”.

Celem projektu jest rozwijanie oraz promowanie wśród uczniów kultury przedsiębiorczości od najmłodszych lat. Będzie to realizowane poprzez rozwijanie wśród młodych ludzi zdolności ułatwiających zatrudnienie w przyszłości, rozbudzanie w uczniach potrzeby zdobywania wiedzy oraz świadomości własnego procesu uczenia się, jak również poprzez współpracę z nauczycielami, rodzicami i środowiskiem lokalnym.

Dzięki projektowi uczniowie odkryją swoje umiejętności i talenty. Dowiedzą się, które zawody są zgodne z ich osobowością i temperamentem. Projekt umożliwi młodym ludziom dokonać świadomego wyboru kierunku kształcenia poznanie europejskiego rynku pracy.
Uczniowie uczestniczący w projekcie poznają podstawy przedsiębiorczości oraz zasady zakładania własnej działalności gospodarczej. Wszystkie zdobyte informacje pomogą młodzieży przygotować się do skutecznej rozmowy kwalifikacyjnej oraz startu w dorosłe życie.

Źródło UM Ostrołęka/eOstrołęka.pl

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3