2015-08-04T10:50:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Pierwszy krok do remontu „starego” mostu wykonany

REKLAMA
zdjecie 4251
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Samorząd Ostrołęki przygotowuje się do gruntownej przebudowy „starego” mostu. W ogłoszonym właśnie przetargu wyłoniony zostanie ekspert odpowiedzialny za przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej. Pozwoli to na realną ocenę kosztów całej inwestycji.

Prezydent Ostrołęki ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej uwzględniającej przebudowę tzw „starego” mostu. Obiekt liczy sobie już około 50 lat i jak wynika z przygotowanego na zlecenie samorządu przeglądu, jego stan techniczny – delikatnie mówiąc – nie jest zadowalający. Wprawdzie katastrofa budowlana nam nie grozi, to jednak most musi w ciągu najbliższym czasie przejść gruntowny remont.

Ogłoszony właśnie przetarg na dokumentację projektową stanowi pierwszy krok w długiej i żmudnej drodze do pozyskania środków z rządowych rezerw umożliwiających realizację inwestycji. Deklaracje wsparcia wyraził w ostatnim czasie wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski. Miasto przyjmując to jako dobry sygnał do rozpoczęcia współpracy, której jak mówi wiceprezydent Paweł Stańczyk, dotychczas brakowało, ogłasza przetarg.

- Oczekujemy na oferty projektantów chcących przygotować dokumentację projektową na „stary” most. Liczymy, że strona rządowa nie pozostawi nas samych z tym problemem, jak to robi do tej pory. Na nasz wniosek do pani premier Kopacz o wsparcie do urzędu wpłynęła odmowa. Jak do tej pory słyszymy tylko deklaracje, a realnych działań brak. Obwodnica Ostrołęki na liście rezerwowej wcale nas nie zadowala. Projektant wyłoniony w postępowaniu przygotuje kosztorysy. Będziemy znali wtedy dokładne kwoty – powiedział nam wiceprezydent Ostrołęki, Paweł Stańczyk.

Wykonawcę dokumentacji projektowej poznamy po wszelkich rozstrzygnięciach przetargowych. Wtedy również znana będzie przybliżona wysokość kosztów związanych z remontem. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że wartość robót oscylować może w granicach 30 milionów złotych.

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×