eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Pocisk podrzucony w reklamówce pod śmietnik wywieziony na poligon [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 5807
Patrol saperski zabezpieczył i wywiózł już niebezpieczny pocisk podrzucony przez nieznaną osobę pod śmietnik przy ulicy 11 Listopada w Ostrołęce. Na czas akcji podejmowania niewybuchu ewakuowano uczniów z dwóch szkół oraz kilkuset mieszkańców. Obecnie policja ustala, kto podrzucił pocisk i skąd on pochodzi.

Pocisk kalibru 105 mm znalazła dziś przypadkowa osoba. Na miejscu już po chwili był policyjny pirotechnik, który potwierdził, że znalezisko to niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

- Wstępnie ustalono, że jest to pocisk moździerzowy kalibru 105 mm. Nasi policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska, oraz wezwali patrol saperski. Dowodzący akcją podjął decyzję o ewakuacji uczniów dwóch szkół oraz mieszkańców pobliskich bloków. Przed godziną 14:00 niewybuch został podniesiony, zabezpieczony i wywieziony z Ostrołęki – poinformował nas asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Jak udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą czynności mające na celu ustalenie osoby, która podrzuciła pod śmietnik niebezpieczny pocisk.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8  9  10 dk11 dk12  13
 14  15  16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×