2014-10-15T14:24:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Powstaje gra edukacyjna o segregacji śmieci [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
Zuzia i Krzyś to imiona bohaterów animowanej gry komputerowej dla dzieci o segregacji odpadów komunalnych. Aplikacja pomoże mieszkańcom Ostrołęki w ekologicznej edukacji swoich dzieci w prosty i przyjazny sposób.

Projekt pod nazwą „Gra edukacyjna – Segreguj odpady” realizują pracownicy Wydziału Gospodarki Odpadami Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, odpowiedzialnego za wdrożenie i prawidłowe funkcjonowanie nowego systemu odpadowego. Prace nad produkcją animowanej gry są już na końcowym etapie i już niebawem najmłodsi mieszkańcy Ostrołęki będą mogli razem z swoimi rodzicami spróbować swoich sił przy wirtualnej segregacji śmieci.

- Ponieważ najskuteczniej do dorosłych trafia się dzięki najmłodszym, co udowodniło już kilka miejskich kampanii chcemy powierzyć edukację ekologiczną dzieciom i wnukom Ostrołęczan – mówi prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski – to właśnie najmłodsi najszybciej opanowują najnowsze technologie, komputery i tablety nie mają dla nich tajemnic. Stąd pomysł na edukację przez grę dostępną na takich urządzeniach – dodaje Kotowski.

- Gra ma za zadanie w prosty a zarazem przystępny dla najmłodszych mieszkańców miasta sposób wykształcić prawidłowe nawyki segregacji odpadów komunalnych na odpowiednie frakcje. Podobne projekty z powodzeniem wdrożono w kilku innych dużych miastach, dlatego też sądzę, że postacie misia Bu oraz Zuzi i Krzysia zostaną pozytywnie przyjęte w Ostrołęce. Gra dostępna będzie na stronie Urzędu Miasta oraz OTBS-u – powiedział nam Paweł Stańczyk, wiceprezydent Ostrołęki.

Do gry wprowadza nas miś Bu. Następnie wcielamy się w postaci Zuzi i Krzysia. Zuzia, których zadaniem jest prawidłowe rozpoznanie odpadków i wrzucenie ich do odpowiedniego pojemnika. Aplikacja została dopasowana do obowiązujących w Ostrołęce kolorów kontenerów.

Gra uruchomiona zostanie jeszcze w październiku.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1