2014-10-15T14:24:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Powstaje gra edukacyjna o segregacji śmieci [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 7409

Zuzia i Krzyś to imiona bohaterów animowanej gry komputerowej dla dzieci o segregacji odpadów komunalnych. Aplikacja pomoże mieszkańcom Ostrołęki w ekologicznej edukacji swoich dzieci w prosty i przyjazny sposób.

Projekt pod nazwą „Gra edukacyjna – Segreguj odpady” realizują pracownicy Wydziału Gospodarki Odpadami Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, odpowiedzialnego za wdrożenie i prawidłowe funkcjonowanie nowego systemu odpadowego. Prace nad produkcją animowanej gry są już na końcowym etapie i już niebawem najmłodsi mieszkańcy Ostrołęki będą mogli razem z swoimi rodzicami spróbować swoich sił przy wirtualnej segregacji śmieci.

- Ponieważ najskuteczniej do dorosłych trafia się dzięki najmłodszym, co udowodniło już kilka miejskich kampanii chcemy powierzyć edukację ekologiczną dzieciom i wnukom Ostrołęczan – mówi prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski – to właśnie najmłodsi najszybciej opanowują najnowsze technologie, komputery i tablety nie mają dla nich tajemnic. Stąd pomysł na edukację przez grę dostępną na takich urządzeniach – dodaje Kotowski.

- Gra ma za zadanie w prosty a zarazem przystępny dla najmłodszych mieszkańców miasta sposób wykształcić prawidłowe nawyki segregacji odpadów komunalnych na odpowiednie frakcje. Podobne projekty z powodzeniem wdrożono w kilku innych dużych miastach, dlatego też sądzę, że postacie misia Bu oraz Zuzi i Krzysia zostaną pozytywnie przyjęte w Ostrołęce. Gra dostępna będzie na stronie Urzędu Miasta oraz OTBS-u – powiedział nam Paweł Stańczyk, wiceprezydent Ostrołęki.

Do gry wprowadza nas miś Bu. Następnie wcielamy się w postaci Zuzi i Krzysia. Zuzia, których zadaniem jest prawidłowe rozpoznanie odpadków i wrzucenie ich do odpowiedniego pojemnika. Aplikacja została dopasowana do obowiązujących w Ostrołęce kolorów kontenerów.

Gra uruchomiona zostanie jeszcze w październiku.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
zdjecie 7409