eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Prawdziwy arsenał niewybuchów przy Ostrowskiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Około 50 mierzących po kilkadziesiąt centymetrów pocisków artyleryjskich pochodzących z okresu II wojny światowej znaleziono dziś przy ulicy Ostrowskiej w Ostrołęce. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy podczas przeszukiwania terenu saperzy natrafili na cztery takie „składy”. Wywożenie niewybuchów potrwać może nawet kilka dni.

Niebezpieczne pociski zauważył podczas wykonywania prac ziemnych operator koparki. Niewybuchy znajdowały się zaledwie kilkadziesiąt centymetrów pod powierzchnią ziemi. Szczęśliwie nie zostały uszkodzone. O znalezisku natychmiast powiadomiono policję oraz służby ratunkowe.

- Pociski zostały wykopane podczas usuwania karpy po starym drzewie. Operator koparki wyciągnął kilka z nich razem z ziemią. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy policji. Ewakuowano pracowników pobliskich zakładów – poinformowała asp. Bożena Piersa z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, w miejscu, gdzie wykopano pociski znajdowało się w czasach II wojny światowej stanowisko artyleryjskie, stąd też tak duża liczba niewybuchów. W trakcie przeszukiwania terenu znaleziono cztery podobne składy. Ich neutralizacja i wywożenie potrwać może nawet kilka dni.

Obecnie na miejscu pracują saperzy a miejsce znaleziska zabezpieczają m.in. pogotowie, policja i straż pożarna. Wezwane zostało także pogotowie energetyczne i gazowe.

Ewakuację kilkudziesięciu pracowników salonu Volvo przy ulicy Ostrowskiej już zarządzono a obecnie trwają konsultacje w sprawie dalszych kroków bezpieczeństwa i ewentualnej ewakuacji mieszkańców okolicznych domów.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×