zdjecie 3243
zdjecie 3243
2021-02-23T11:30:43+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Przesyłali „znajomym” prywatne zdjęcia i filmy. Teraz są szantażowani

REKLAMA
REKLAMA
1
1
11

„Zapłać albo opublikuję twoje intymne zdjęcia i filmy” – z tego typu szantażem ze strony oszustów spotkało się w ostatnim czasie kilka osób z Ostrołęki. W jaki sposób szantażyści weszli w posiadanie prywatnych treści osób, od których teraz domagają się znacznych kwot? Okazuje się, że ofiary szantażu same je wysyłały. Sprawą zajmują się policjanci z Ostrołęki.

 Szantaż, którego ofiarami padły osoby z Ostrołęki i okolic to nowa metoda oszustów. Jak jest jej mechanizm? Przestępcy najpierw wysyłają zaproszenie na portalu społecznościowym, potem zdobywają nasze zaufanie, a następnie proszą o przesłanie im naszego intymnego zdjęcia, bądź filmu. Kiedy to otrzymają żądają znacznych kwot pieniędzy za jego nieopublikowanie w sieci.

 Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w ostatnim czasie otrzymali kilka sygnałów dotyczących oszustw do których dochodziło na popularnym portalu społecznościowych. Pokrzywdzeni oświadczyli, że po krótkiej znajomości z nowo poznanymi osobami przekazali im swoje prywatne zdjęcia, bądź filmy, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ich dobre imię. Po otrzymaniu materiałów znajomi w zamian za nieopublikowanie zdjęć, bądź filmów żądali znacznej kwoty pieniędzy.

- informuje podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce

 W związku z tym ostrołęccy policjanci apelują o ostrożność w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Zasada ograniczonego zaufania co do nowo poznanych osób powinna nas obowiązywać zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

 Przed kliknięciem przycisku wyślij zastanówmy się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim. Ta chwila refleksji może uchronić nas przed tego rodzaju oszustwem. Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy nigdy nie mamy 100% pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane. Nie wiemy też tak naprawdę kto znajduje się po drugiej stronie komputera, bądź telefonu.

- dodaje podkom. Żerański.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×