Ostrołęka: Służby ratunkowe poszukiwały zaginionego dziecka [WIDEO, ZDJĘCIA]

W zorganizowanym przez Grupę Nadzieja szkoleniu z zakresu poszukiwań osób zaginionych wzięli udział policjanci z KMP Ostrołęka, strażacy PSP Ostrołęka, druhowie OSP. Szkolenie podzielone będzie na część teoretyczną oraz praktyczną. Służbom przekazano wiedzę między innymi z zakresu innowacyjnych metod poszukiwawczych, współpracy z nawigatorami, czy pierwszej pomocy przy hipotermii. Ponadto zaprezentowane zostało jedno z dwóch w Polsce Mobilnych Centrum Poszukiwawczych.
Uczestnicy szkolenia praktycznego spotkali się na dawnej zajezdni autobusowej obok starego szpitala. Po odprawie i odebraniu nadajników GPS, ratownicy udali się w kompleks leśny, by poszukiwać zaginionego dziecka. Tego typu ćwiczenia są niezwykle potrzebne, bowiem w przypadku realnego zaginięcia ratownicy będą mieli już opanowane schematy działania.
Grupa Ratownicza Nadzieja jest społeczną jednostką poszukiwawczo-ratowniczą wpisaną na listę prowadzoną przez Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji w Warszawie. Współpracuje z Państwowym Ratownictwem Medycznym
oraz Krajowym Systemem Ratowniczo-Gaśniczym.



Wasze opinie
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Zobacz również
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
28 | 29 | 30 | 31 | ![]() |
![]() |
![]() |
4 | 5 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
11 | ![]() |
13 | 14 | ![]() |
![]() |
![]() |
18 | 19 | 20 | ![]() |
22 | ![]() |
![]() |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | ![]() |