zdjecie 5438
zdjecie 5438
2018-01-19T11:35:08+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uratrowali mężczyznę przed zamarznięciem

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

17 stycznia, wspólny patrol składający się z policjanta i strażaka uratował mężczyznę przed zamarznięciem. Jego temperatura ciała miała niecałe 33 stopnie.

-Dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy Komendą Miejską Policji w Ostrołęce, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Grupą Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży, Strażą Miejską w Ostrołęce oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce dotyczącym pomocy osobom bezdomnym 17 stycznia uratowano mężczyznę przed wychłodzeniem. Jego temperatura ciała miała niecałe 33 stopnie. Prosimy Państwa o przekazywanie informacji w każdym przypadku, kiedy widzimy osoby potrzebujące pomocy. - poinformował asp. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

W ramach podpisanego porozumienia każdego dnia policjanci wspólnie z przedstawicielami służb i instytucji biorących udział w działaniach kontrolują miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy w tym trudnym dla nich okresie.
Z ramienia ostrołęckiej komendy policji zadania te w dużej mierze wykonują dzielnicowi, którzy doskonalą znają podległe im rejony służbowe i wiedzą, gdzie takie osoby mogą przebywać. Podczas każdej takiej służby sprawdzane jest co najmniej kilkanaście takich miejsc, najczęściej są to pustostany, kontenery oraz opuszczone garaże.

Podczas jednego z takich patroli ostrołęcki policjant i funkcjonariusz straży pożarnej osiedlu Wojciechowice około godziny 12:00 zauważyli w jednym z garaży mężczyznę, który posiadał już wstępne objawy wychłodzenia organizmu. Mężczyzna w wieku 46 - lat leżał na łóżku okryty od szyi do kostek jedynie kocem, a jego stopy dotykały  betonowej posadzki.

Policjant biorący udział w patrolu natychmiast wezwał karetkę pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala. O tym, że pomoc w postaci patrolu nadeszła w ostatniej chwili świadczy fakt, że temperatura ciała mężczyzny wynosiła już niespełna 33 stopnie celsjusza.  

- Pamiętajmy, że tak naprawdę każdy z nas jednym telefonem może uratować komuś życie. Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu. Dziękujemy za wszystkie przekazane informację, jednocześnie zapewniamy, że każda z nich będzie przez nas natychmiast sprawdzana. - dodaje Żerański.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
×