zdjecie 8142
zdjecie 8142
2017-01-20T11:00:32+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Komisarz Kuprik i „autochodzik” w baranowskim przedszkolu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
1
1

Dzieci z przedszkola w Baranowie miały wczoraj niezwykłych gości. Placówkę odwiedzili policjanci a wraz z nimi Komisarz Kurpik, który przywiózł ze sobą kolorowe „autochodziki”.

Policjanci z Ostrołęki oraz posterunku policji w Baranowie przeprowadzili spotkanie poświęcone szeroko pojętemu bezpieczeństwu z dziećmi z baranowskiego przedszkola. Podczas spotkania wykorzystano specjalny „autochodzik” będący na wyposażeniu ostrołęckich funkcjonariuszy, który w sposób praktyczny uczy dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Tradycyjnie już całe spotkanie było oparte na zabawie z licznymi elementami humoru. Wszystko po to by zainteresować jak największą grupę dzieci.

- Z uwagi na porę roku podczas spotkania poruszono tematy związane z nachodzącymi feriami zimowymi, mówiono, m.in. o bezpiecznych miejscach mogących służyć zimowym zabawom oraz wskazano jakie niebezpieczeństwo może nieść za sobą wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne. Potem przyszedł czas na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Po krótkiej pogadance na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, konieczności noszenia elementów odblaskowych zdobyta przez dzieci wiedza została wykorzystana w praktyce. Do tego celu został wykorzystany specjalny „autochodzik”, dzięki któremu najmłodsi mogą uczyć się w sposób całkowicie bezpieczny właściwych zachowań – mówi mł. Asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W spotkaniu uczestniczył także przyjaciel wszystkich dzieci, czyli ,Komisarz Kurpik. Wskazano także najmłodszym właściwy sposób zachowania w przypadku kontaktu z osobami obcymi oraz powtórzono numery alarmowe i przekazano dzieciom informację jakie powinny być zawarte, aby w sposób prawidłowy wezwać pomoc.

Na zakończenie wizyty Komisarz Kurpik wręczył przedszkolakom odblaski a dzieci obiecały, że będą z nich korzystały na co dzień. Spotkanie było wspólną inicjatywą sierż. szt. Grażyny Tabaki z posterunku policji w Baranowie oraz dyrekcji przedszkola Barbary Toryfter.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×