2017-01-20T11:00:32+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Komisarz Kuprik i „autochodzik” w baranowskim przedszkolu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
1
1

Dzieci z przedszkola w Baranowie miały wczoraj niezwykłych gości. Placówkę odwiedzili policjanci a wraz z nimi Komisarz Kurpik, który przywiózł ze sobą kolorowe „autochodziki”.

Policjanci z Ostrołęki oraz posterunku policji w Baranowie przeprowadzili spotkanie poświęcone szeroko pojętemu bezpieczeństwu z dziećmi z baranowskiego przedszkola. Podczas spotkania wykorzystano specjalny „autochodzik” będący na wyposażeniu ostrołęckich funkcjonariuszy, który w sposób praktyczny uczy dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Tradycyjnie już całe spotkanie było oparte na zabawie z licznymi elementami humoru. Wszystko po to by zainteresować jak największą grupę dzieci.

- Z uwagi na porę roku podczas spotkania poruszono tematy związane z nachodzącymi feriami zimowymi, mówiono, m.in. o bezpiecznych miejscach mogących służyć zimowym zabawom oraz wskazano jakie niebezpieczeństwo może nieść za sobą wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne. Potem przyszedł czas na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Po krótkiej pogadance na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, konieczności noszenia elementów odblaskowych zdobyta przez dzieci wiedza została wykorzystana w praktyce. Do tego celu został wykorzystany specjalny „autochodzik”, dzięki któremu najmłodsi mogą uczyć się w sposób całkowicie bezpieczny właściwych zachowań – mówi mł. Asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W spotkaniu uczestniczył także przyjaciel wszystkich dzieci, czyli ,Komisarz Kurpik. Wskazano także najmłodszym właściwy sposób zachowania w przypadku kontaktu z osobami obcymi oraz powtórzono numery alarmowe i przekazano dzieciom informację jakie powinny być zawarte, aby w sposób prawidłowy wezwać pomoc.

Na zakończenie wizyty Komisarz Kurpik wręczył przedszkolakom odblaski a dzieci obiecały, że będą z nich korzystały na co dzień. Spotkanie było wspólną inicjatywą sierż. szt. Grażyny Tabaki z posterunku policji w Baranowie oraz dyrekcji przedszkola Barbary Toryfter.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×