zdjecie 2546
zdjecie 2546
2021-04-01T17:55:37+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Spółka miejska odbierze popiół z domowych kotłów CO. Co trzeba zrobić?

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. Ablazejo
REKLAMA
0
0
1

Od dziś do ostrołęckiego ratusza mogą zgłaszać się właściciele nieruchomości, którzy chcą pozbyć się popiołu powstającego w ich przydomowych kotłowniach. Odpady w wyznaczonym terminie odbierze miejska spółka.

 Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli nieruchomości, na terenie których powstaje popiół ze spalania w kotłach centralnego ogrzewania, paleniskach kuchennych oraz kominkach Urząd Miasta Ostrołęki informuje, że od dnia 1 kwietnia do 31 października 2021 r. uruchamia odbiór wytwarzanego na terenie nieruchomości popiołu.

- informuje ostrołęcki ratusz.

 W związku z powyższym właściciele nieruchomości zamieszkałych, na terenie których wytwarzany jest popiół w okresie od 1 kwietnia do 31 października proszeni są o złożenie w terminie do 19 kwietnia 2021 r.:

- pisemnie na adres Urzędu Miasta,

- telefonicznie pod nr tel. 29 7654291

- za pomocą poczty elektronicznej na adres: odpady@um.ostroleka.pl

informacji zawierającej adres nieruchomości, na której wytwarzany jest popiół.

 Natomiast właściciele nieruchomości niezamieszkałych, na terenie których powstaje popiół, powinni zadeklarować potrzebę odbioru popiołu poprzez złożenie stosownej korekty deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 Terminy odbioru popiołu w okresie od dnia 1 kwietnia do 31 października 2021 r. zostaną umieszczone na stronie Urzędu Miasta: www.ostroleka.pl/urzad/gospodarka_odpadami/harmonogram_wywozu_odpadow oraz na stronie OPK Sp. z o.o.

 W przypadku niewystawienia worków lub braku zgłoszenia – POPIÓŁ NIE ZOSTANIE ODEBRANY.

 W przypadku gromadzenia popiołu łącznie z innymi frakcjami odpadów komunalnych zbieranych selektywnie, w tym w pojemnikach na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, zostanie naliczona opłata podwyższona za niewywiązywanie się właściciela nieruchomości z obowiązku selektywnej zbiorki odpadów komunalnych.

 Popiół nie jest użyteczny jako surowiec wtórny, stanowi natomiast bardzo duże zanieczyszczenie innych odpadów, z którymi jest dostarczany do procesu sortowania, powoduje zapylenie, brudzi, naraża zdrowie pracowników i znacząco pogarsza, jakość odzyskiwanych surowców. Oznacza to konieczność prowadzenia selektywnej zbiórki popiołu z palenisk domowych oraz zakaz wrzucania popiołu do pojemnika przeznaczonego na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne.

 Do gromadzenia popiołu należy stosować worki o pojemności 60 l w kolorze szarym, dlatego należy pamiętać, aby nie wrzucać do nich gorącego popiołu, ani też nie zalewać popiołu w worku wodą.

 

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×