2021-04-30T10:35:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Ostrołęka: Sprawa odwołania dyrektora ZSZ nr 1 trafi do sądu

REKLAMA
zdjecie 2320
zdjecie 2320
REKLAMA
7
5
13

Miasto idzie na sądową batalię w sprawie dotyczącej odwołania dyrektora ZSZ nr 1 Tadeusza Olszewskiego. Zarządzenie prezydenta Ostrołęki uchylił wojewoda mazowiecki. O tym, która ze stron ma rację zdecyduje Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. dr Józefa Psarskiego Tadeusz Olszewski został odwołany z tej funkcji 1 lutego 2021 roku. Zarządzenie w tej sprawie wydał prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, powołując się w nim m.in. na zapisy prawa oświatowego, ustawy o samorządzie powiatowym i "negatywną ocenę wykonywania zadań".

Naruszona Konstytucja RP i Prawo Oświatowe

Jednak zdaniem wojewody mazowieckiego to prezydent Ostrołęki odwołując ze stanowiska dyrektora ZSZ nr 1 naruszył przepisy prawa oświatowego oraz Konstytucji RP. Wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, w którym stwierdził nieważność decyzji prezydenta.

Prezydent idzie na sądową batalię

Poprosiliśmy prezydenta o komentarz w tej sprawie. Pytaliśmy też, czy w związku z decyzją wojewody były dyrektor zostanie przywrócony na swoje wcześniejsze stanowisko oraz o to, czy miasto poniosło obecnie lub poniesie w przyszłości koszty związane z odwołaniem Tadeusza Olszewskiego (odszkodowania, koszty ugody itp). Dziś z Biura Prasowego ratusza otrzymaliśmy odpowiedź:

W odpowiedzi na prośbę o komentarz w sprawie unieważnienia przez wojewodę mazowieckiego zarządzenia Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika w sprawie odwołania z funkcji dyrektora ZSZ nr 1 p. Tadeusza Olszewskiego informuję, że miasto będzie odwoływało się do WSA od decyzji wojewody. To, czy Tadeusz Olszewski zostanie przywrócony na stanowisko dyrektora będzie zależne od sądu pracy. Na chwilę obecną miasto nie poniosło z tego tytułu żadnych kosztów, natomiast ryzyko istnieje zawsze.

- informuje Biuro Prasowe.

Co na to wojewoda?

O komentarz poprosiliśmy także rzecznika prasowego wojewody mazowieckiego, jednak mimo upływu czasu do chwili obecnej nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Do sprawy będziemy wracali.

 

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×