2021-02-01T19:33:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Tadeusz Olszewski odwołany z funkcji dyrektora ZSZ nr 1 w Ostrołęce

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
8
18
66

Nieoczekiwana decyzja prezydenta Łukasza Kulika. Ostrołęcki włodarz odwołał dziś Tadeusza Olszewskiego z funkcji dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

Za sterami ZSZ nr 1 Tadeusz Olszewski stał nieprzerwanie od 2003 roku. W roku 2018 wygrał kolejny z rzędu konkurs na stanowisko dyrektora. Ostrołęcką „Metalówką” miał pokierować przez kolejną pięcioletnią kadencję. Pewnym jest, że tak się jednak nie stanie. Z dniem 1 lutego Tadeusz Olszewski, decyzją prezydenta Łukasza Kulika, został odwołany z funkcji dyrektora. Jego obowiązki, do czau wyłonienia nowego dyrektora pełnił będzie Cezary Pilicki.

Oficjalne powody odwołania dyrektora nie są nam znane. Wszystko odbyło się dziś, tuż przed końcem dnia pracy, kilkanaście minut przed godziną 16:00. O powody tak nagłej zmiany dyrektora zapytaliśmy Biuro Prasowe ostrołęckiego ratusza. Czekamy na odpowiedź.

Sam, były już dyrektor, Tadeusz Olszewski, szerzej komentować sprawy nie chciał. Potwierdził nam jedynie tę informację i dodał, że jest ona dla niego sporym zaskoczeniem.

Odwołanie z tej funkcji przyjąłem z podniesioną głową i z poczuciem godnie wypełnionego obowiązku. Fakt, że mogłem pokierować szkołą utworzoną niemal dokładnie 100 lat temu przez wybitnego ostrołęczanina, doktora Józefa Psarskiego, jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Mam nadzieję, że kiedyś na tym lepszym świecie dane mi będzie stanąć u jego boku i zameldować mu, że każdego dnia pracy byłem wierny jego ideałom. Jako dyrektor, pedagog i nauczyciel żyłem dla uczniów i wciąż będę dla nich poświęcać swoje życie. Z myślą o tej szkole, o uczniach kładłem się spać i wstawałem. Odbywało się to często kosztem rodziny. Przez szereg lat nie szczędziłem młodzieży własnego, wolnego czasu, a czasem i własnych środków.

- powiedział nam Tadeusz Olszewski.

To nie jedyne tak nagłe zmiany w ostrołęckiej oświacie. Z funkcji dyrektorów za kadencji prezydenta Kulika pożegnać musieli się m.in. Grzegorz Żebrowski (były dyrektor ZSZ nr 2) Małgorzata Tołwińska (dyrektor SP nr 10) oraz Małgorzata Mierzejewska – odwołana dziś była dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 10.

Obecnie w toku jest śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Ostrołęce w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych reprezentujących Miasto Ostrołęka w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez Miasto w kwocie 6 000 zł. Postępowanie ma związek z odwołaniem jednego z dyrektorów szkoły podstawowej oraz niewypłacenia części wynagrodzenia w postaci dodatku z tytułu pełnienia funkcji kierowniczej.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×