Ostrołęka: Użył siekiery w trakcie bójki. Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala
fot. eOstroleka.plW niedzielę, 18 lutego około godziny 16:15 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymał zgłoszenie o bójce między kilkoma mężczyznami. Do zdarzenia miało dojść w pobliżu tzw „hotelu pielęgniarek” przy alei Jana Pawła II.
- Natychmiast na miejsce pojechali funkcjonariusze zarówno z pionów prewencji, jak i kryminalnego. Po przyjeździe zastali dwie siedzące osoby, które miały obrażenia głowy. Trafiły one do szpitala. W trakcie dalszych czynności na miejscu zatrzymano trzech kolejnych mężczyzn podejrzewanych o udział w bójce. Jeden z nich 25 – letni ostrołęczanin, podczas zatrzymania był bardzo agresywny i nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów. W związku z tym policjanci zmuszeni byli użyć w stosunku do niego środków przymusu bezpośredniego, co przyniosło oczekiwany skutek. Na miejscu mundurowi znaleźli i zabezpieczyli także siekierę – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.
Trzech mężczyzn zatrzymanych na miejscu zostało osadzonych w policyjnym areszcie, byli nietrzeźwi. W następnych dniach dołączyło do nich dwóch kolejnych kompanów, którzy po udzieleniu pomocy medycznej zostali zatrzymani.
Wszyscy mężczyźni są bardzo dobrze znani ostrołęckim funkcjonariuszom, m.in. z licznych wcześniejszych interwencji.
- Dziś były z nimi wykonywane dalsze czynności procesowe, czterech z nim przedstawiono zarzut dotyczący udziału w bójce, natomiast jeden usłyszał zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia – dodaje aspirant Żerański.
Mężczyźni niebawem będą odpowiadać za swoje postępowanie przed sądem. Kodeks Karny za udział w bójce lub pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Wasze opinie
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Zobacz również
Bójka w warszawskim meczecie. "Na miejscu sześć radiowozów policji"
Bójka podczas odwiedzin i próba ucieczki w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych [ZDJĘCIA]
Ostrołęczanin sam zatrzymał złodzieja jadącego kradzionym rowerem
Bijatyka w centrum Ostrołęki: 21-latek ze złamanym nosem trafił do szpitala
Bijatyka na noże w Łomży. Zatrzymano 17 obcokrajowców
Włamianie i pobicie z finałem w areszcie
56-latek brutalnie pobił swojego kolegę. Mężczyzna zmarł
Gwałciciel z Ostrołęki zatrzymany w Belgii
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 | 19 | 20 |
21 |
22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 |
30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 |



1
2
17