eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Użył siekiery w trakcie bójki. Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

Urazami głowy i aresztem dla pięciu mężczyzn zakończyła się niedzielna bójka w pobliżu tzw „hotelu pielęgniarek” w Ostrołęce. Jeden z uczestników jako broni użył siekiery.

W niedzielę, 18 lutego około godziny 16:15 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymał zgłoszenie o bójce między kilkoma mężczyznami. Do zdarzenia miało dojść w pobliżu tzw „hotelu pielęgniarek” przy alei Jana Pawła II.

- Natychmiast na miejsce pojechali funkcjonariusze zarówno z pionów prewencji, jak i kryminalnego. Po przyjeździe zastali dwie siedzące osoby, które miały obrażenia głowy. Trafiły one do szpitala. W trakcie dalszych czynności na miejscu zatrzymano trzech kolejnych mężczyzn podejrzewanych o udział w bójce. Jeden z nich 25 – letni ostrołęczanin, podczas zatrzymania  był bardzo agresywny i nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów. W związku z tym policjanci zmuszeni byli użyć w stosunku do niego środków przymusu bezpośredniego, co przyniosło oczekiwany skutek. Na miejscu mundurowi znaleźli i zabezpieczyli także siekierę – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Trzech mężczyzn zatrzymanych na miejscu zostało osadzonych w policyjnym areszcie, byli nietrzeźwi. W następnych dniach dołączyło do nich dwóch kolejnych kompanów, którzy po udzieleniu pomocy medycznej zostali zatrzymani.

Wszyscy mężczyźni są bardzo dobrze znani ostrołęckim funkcjonariuszom, m.in. z licznych wcześniejszych interwencji.

- Dziś były z nimi wykonywane dalsze czynności procesowe, czterech z nim przedstawiono zarzut dotyczący udziału w bójce, natomiast  jeden usłyszał zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia – dodaje aspirant Żerański.

Mężczyźni niebawem będą odpowiadać za swoje postępowanie przed sądem. Kodeks Karny za udział w bójce lub pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×