eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka w obiektywie. 15. OFF oficjalnie wystartował [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

15. OFF oficjalnie wystartował. To wydarzenie, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom fotografii. Tegoroczny festiwal to swego rodzaju sentymentalna podróż przez dzieje Ostrołęki wraz z jej mieszkańcami. Jedną z otwartych dziś wystaw poświęcono portretom ostrołęczan uwiecznionych na Placu Wolności przez Adama Wołosza i Sławka Balasa.

OFF czyli Ostrołęcki Festiwal Fotograficzny obchodzi w tym roku swój jubileusz, 15-lecie istnienia. Wydarzenie od początku tworzą osoby zawodowo lub pasją związani z fotografią oraz Ostrołęką. Jubileusz OFF-u zbiegł się z inną, równie ważną rocznicą - 650-leciem nadania Ostrołęce praw miejskich. Ten historyczny aspekt stanowi wątek przewodni dwóch otwartych dziś wystaw przygotowanych w ramach festiwalu. Obie ekspozycje obejrzeć można w Galerii Ostrołęka, w samym sercu miasta, tuż obok ratusza, na Starym Mieście.

Pierwsza z wystaw nosi tytuł “Ostrołęczanie. Nasz portret”. Zawiera fotografie portretowe wykonane w ostatnich tygodniach na Placu Wolności przez Adama Wołosza i Sławka Balasa. Składa się z monochromatycznych portretów ochotników spełniających wyłącznie jeden warunek. Było nim stałe zamieszkiwanie w Ostrołęce. Projekt ten to kontynuacja akcji z 2000 roku, kiedy to ten sam artystyczny duet Wołosz i Balas fotografowali na tej samej zasadzie mieszkańców naszego miasta. Wystawa prac, które wówczas wykonano zostanie otwarta już jutro, a będzie ją można obejrzeć w holu Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Druga z wystaw prezentowanych w ramach tegorocznego OFF-u nosi tytuł “Ostrołęka 365”. Jest to ekspozycja w stylu “street photo” prezentująca migawki różnych ciekawych aspektów naszego miasta i związanych z nim mieszkańców.

Partnerem wydarzenia, XV edycji Ostrołęckiego Festiwalu Fotograficznego jest samorząd Mazowsza.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×