eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Ostrołęka: Wandale dotkliwie pobili 53-latkę za zwrócenie im uwagi. Zatrzymani dzięki nagraniu wideo!

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

53-latka zwróciła wandalom uwagę, więc ci ją dotkliwie pobili. Napastnicy zostali zatrzymani dzięki nagraniu wideo, które wykonano z ukrycia i zamieszczono w sieci. Do materiału dotarła policja, co pozwoliło na zatrzymanie trzech osób

Cała sprawa miała swój początek pod koniec ubiegłego tygodnia, kiedy to w rejonie ulicy Goworowskiej. Troje wandali niszczyło pozostawiony przed jednym z bloków rower. Zauważyła to przechodząca obok 53-letnia kobieta. Postanowiła zareagować i zwróciła uwagę. Reakcja kobiety rozwścieczyła wandali, zaczęli ją szarpać i bić.

Świadkowie zdarzenia zawiadomili policję, funkcjonariusze byli na miejscu krótko po zdarzeniu.

Natychmiast w poszukiwanie osób biorących udział w zdarzeniu włączyli się ostrołęccy policjanci. Szybko ustalili tożsamość poszukiwanych osób. Jedną z nich rozpoznał będący w dniu wolnym od służby policjant z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego. Funkcjonariusz ujął 43-letniego mężczyznę, mieszkańca pow. ostrołęckiego i przekazał w ręce patrolowi policji, który przyjechał na miejsce. Po kilku godzinach mundurowi zatrzymali także dwie kobiety, 24 i 27-latkę (mieszkanki pow. ostrołęckiego), które również brały udział w całym zdarzeniu.

informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W ujęciu sprawców pobicia pomogło wykonane z ukrycia i zamieszczone w sieci nagranie wideo. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie dwóm kobietom zarzutów pobicia. 24-latka i 27-latka przyznały się do ich popełnienia. Kodeks karny za przestępstwo, którego się dopuściły, przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast zatrzymany 43-latek został przesłuchany w charakterze świadka, a po czynnościach zwolniony.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×