zdjecie 2617
zdjecie 2617
2015-12-26T13:31:49+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Wandale uszkodzili blisko sto aut na osiedlu Centrum [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Kolejny bezmyślny akt wandalizmu w Ostrołęce. W nocy z piątku na sobotę na osiedlu Centrum nieznani wandale uszkodzili blisko sto samochodów przebijając w nich opony! W niektórych autach przebite zostały nawet po dwa koła. Straty są ogromne.

Według naszych niepotwierdzonych informacji wandale rozpoczęli swoją niszczycielską działalność już w piątek wieczorem. Szli wzdłuż ulic Berlinga, Sikorskiego, Madalińskiego, Pileckiego oraz Sucharskiego i ostrym narzędziem przebijali opony w pozostawionych na parkingach autach.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć uszkodzonych może być nawet sto aut! Dotychczas zawiadomienia złożyło około 50 poszkodowanych. Nieustannie do dyżurnego ostrołęckiej policji zgłaszają się jednak kolejne osoby. Wandale niszczyli opony zarówno w nowszych jak i starszych autach, na ostrołęckich rejestracjach, tablicach z powiatu oraz zupełnie obcych.

Na miejscu obecnie pracują funkcjonariusze policji. Dokonują oględzin uszkodzonych aut i udzielają instrukcji kolejnym poszkodowanym kierowcom.

- Potwierdzam, że takie zdarzenia miały miejsce. Do wyjaśnienia okoliczności i ustalenia sprawców przydzielono funkcjonariuszy ze wszystkich wydziałów Komendy Miejskiej Policji. Nadzór nad postępowaniem sprawują policjanci Wydziału do Spraw Przestępstw Przeciwko Mieniu – informuje podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Pamiętajmy, by dokładne udokumentować fakt uszkodzenia i późniejszej wymiany lub naprawy opon. Poprośmy o fakturę z zakładu wulkanizacyjnego. Będzie ona niezbędna przy dochodzeniu swoich praw przed sądem lub w trakcie postępowania.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28