eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Wandale uszkodzili blisko sto aut na osiedlu Centrum [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

Kolejny bezmyślny akt wandalizmu w Ostrołęce. W nocy z piątku na sobotę na osiedlu Centrum nieznani wandale uszkodzili blisko sto samochodów przebijając w nich opony! W niektórych autach przebite zostały nawet po dwa koła. Straty są ogromne.

Według naszych niepotwierdzonych informacji wandale rozpoczęli swoją niszczycielską działalność już w piątek wieczorem. Szli wzdłuż ulic Berlinga, Sikorskiego, Madalińskiego, Pileckiego oraz Sucharskiego i ostrym narzędziem przebijali opony w pozostawionych na parkingach autach.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć uszkodzonych może być nawet sto aut! Dotychczas zawiadomienia złożyło około 50 poszkodowanych. Nieustannie do dyżurnego ostrołęckiej policji zgłaszają się jednak kolejne osoby. Wandale niszczyli opony zarówno w nowszych jak i starszych autach, na ostrołęckich rejestracjach, tablicach z powiatu oraz zupełnie obcych.

Na miejscu obecnie pracują funkcjonariusze policji. Dokonują oględzin uszkodzonych aut i udzielają instrukcji kolejnym poszkodowanym kierowcom.

- Potwierdzam, że takie zdarzenia miały miejsce. Do wyjaśnienia okoliczności i ustalenia sprawców przydzielono funkcjonariuszy ze wszystkich wydziałów Komendy Miejskiej Policji. Nadzór nad postępowaniem sprawują policjanci Wydziału do Spraw Przestępstw Przeciwko Mieniu – informuje podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Pamiętajmy, by dokładne udokumentować fakt uszkodzenia i późniejszej wymiany lub naprawy opon. Poprośmy o fakturę z zakładu wulkanizacyjnego. Będzie ona niezbędna przy dochodzeniu swoich praw przed sądem lub w trakcie postępowania.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×