eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Ostrołęka wyciąga rękę do Rzekunia" - mówi prezydent Janusz Kotowski

REKLAMA
zdjecie 1654
zdjecie 1654
REKLAMA

Serwis portalsamorzadowy.pl opublikował wywiad z prezydentem Ostrołęki Januszem Kotowskim. Włodarz naszego miasta zapowiedział, że nie zamierza "iść na wojnę" z gminą Rzekuń w sprawie zmiany granic miasta. Proponuje podział wpływów podatków z elektrowni, która stanie na spornym terenie.

Przypomnijmy, rada miasta Ostrołęki przyjęła uchwałę w sprawie wyrażenia woli na zmianę granic Ostrołęki, a dokładniej przyłączenie sołectw Nowa Wieś Wschodnia, Goworki i Ławy do miasta. Uchwała spotkała się z protestami radnych gminy Rzekuń oraz niektórych mieszkańców. Rada gminy podjęła nawet uchwałę o przeprowadzeniu referendum, lecz uchwała została unieważniona przez wojewodę.

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski w rozmowie z "Portalem Samorządowym" przedstawił proponowany podział wpływów z podatków przyszłej elektrowni. Zapowiedział również, że planowana zmiana granic może wejść w życie od początku przyszłego roku.

-  1/5 wpływów otrzymałby Rzekuń, resztę Ostrołęka, bo takie są mniej więcej proporcje w liczbie ludności. Rada Miejska dała mi, jako prezydentowi upoważnienie do takich rozmów. Myślę, że to sprawiedliwa propozycja i z tego co wiem, wyróżnia nas spośród innych miast, które starają się o rozszerzenie granic. Część mieszkańców ją docenia, bo lepiej mieć 1/5 z podatków niż nic - mówi Janusz Kotowski.

Całą rozmowę z Januszem Kotowskim przeczytasz w serwisie portalsamorzadowy.pl.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×