zdjecie 473
2015-02-04T11:36:07+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Zimowe ferie w policyjnych statystykach

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Zajęcia profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą, liczne kontrole autokarów wiozących dzieci na zimowe turnusy, zwiększona liczba patroli w na osiedla i w miejscach gdzie przebywa młodzież – tak w trakcie ferii policjanci z Ostrołęki dbali o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta.

W ferie Komenda Miejska Policji w Ostrołęce prowadziła cykliczne akcje związane z podniesieniem bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i osób dorosłych podczas zimowego odpoczynku. Zgodnie z zapowiedziami, policjanci sprawdzali: stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących, prędkość jazdy oraz warunki przewozu pasażerów. W tym szczególnym czasie dla dzieci i młodzieży funkcjonariusze ostrołęckiego ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę stanu technicznego 11 autokarów.

Poza obszarem dotyczącym ruchu drogowego niezwykle ważne jest również bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w kontekście spędzania wolnego czasu. Dlatego też policjanci z wydziału patrolowego, a także dzielnicowi skontrolowali 49 miejsc, gdzie przebywała młodzież, a także 73 miejsca w pobliżu zbiorników wodnych. Poza działaniami prewencyjno-kontrolnymi, policjanci prowadzili spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą, rozmawiając na temat bezpieczeństwa podczas ferii.

W sumie odbyło się 65 spotkań na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego. Dzieci z osiedlowych świetlic z ul. Jaracza i Bogusławskiego, a także dzieci ze świetlicy „Słodziaki” i „Pociecha” z Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego odwiedziły policjantów w miejscu ich pracy. 'Podczas spotkań policjanci poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas ferii, rozpoczynając od bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na właściwym zachowaniu chociażby podczas zabaw na śniegu kończąc. Na zajęciach również wykorzystano symulator jazdy na motorowerze. Na zakończenie każdego spotkania dzieciom wręczono elementy odblaskowe.

Wylegitymowano 51 nieletnich. Niestety po raz kolejny nie zabrakło osób lekceważących przepisy ruchu drogowego. Podczas działań policjanci ujawnili kierujących, którzy przekraczali dozwoloną prędkość, nie stosowali pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych dla dzieci. Zatrzymano 56 dowodów rejestracyjnych z powodu złego stanu technicznego pojazdów. Skontrolowano także 115 pieszych, których głównymi przewinieniami było: przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, poruszanie się niewłaściwą stroną jezdni, brak elementów odblaskowych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×