eOstroleka.pl
Ostrołęka, OPINIA

Czy są jakieś granice? To może być najbardziej kuriozalne oszustwo w historii

REKLAMA
zdjecie 9327
zdjecie 9327
Autorstwa Jadamta - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=23116425Autorstwa Jadamta - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=23116425
REKLAMA

Nic bardziej absurdalnego wymyślić już się nie dało. Jeżeli byłby prowadzony jakiś ranking abstrakcyjnych oszustw w historii, to murowanego kandydata do zwycięstwa dostarczył przypadek z Ostrołęki. Na wnuczka? Na policjanta? Nic z tych rzeczy, teraz oszukuje się na dyrektora kopalni w Kambodży.

- Na ponad 21 tys. zł została oszukana mieszkanka powiatu ostrołęckiego, która uwierzyła mężczyźnie, który przedstawił się jej jako dyrektor kopalni z Kambodży. Twierdził on, że członek jej rodziny jest w niebezpieczeństwie i potrzebuje pieniędzy, aby móc wyjechać. Niestety kobieta otworzyła na swoje dane konto, wpłaciła, a następnie przelała z niego pieniądze na konto obcej osoby - informowaliśmy wczoraj, za ostrołęcką policją, na eostroleka.pl.

Czytając okoliczności całego oszustwa można mieć wrażenie, że nawet sami oszuści nie wierzyli w to, że coś takiego wyjdzie. Bo kto uwierzy dyrektorowi kopalni w Kambodży? A może oszuści sami założyli się o to, czy taki numer się uda?

- Andrzej, udało się na wnuczka, ale na dyrektora kopalni w Kambodży to nikogo nie nabierzesz.

- Ja nie nabiorę? No to patrz!

Nabrali.

Policja i prokuratura zasypywane są sprawami oszustw. Ludzi, którzy uwierzyli przestępcom jest coraz więcej. Oszukiwane są nie tylko starsze osoby, a bandyci działają według rozmaitych metod. Jak widać, także kuriozalnych. I niestety, co źle świadczy o naszym społeczeństwie, dalej skutecznych. Mnóstwo apeli, rozmaitych przypadków, przestróg, a w końcu zgłasza się dyrektor kopalni z Kambodży i 21 tysięcy idzie w piach.

Praca domowa może być tylko jedna: nie tylko wzmóc czujność, ale też rozmawiać o tym z najbliższymi, szczególnie starszymi osobami. Wystarczy poświęcić parę minut, a w pamięci bliskiej osoby zostanie alarmowy dzwonek.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×