zdjecie 1325
zdjecie 1325
zdjecie 1325
2020-12-23T09:39:16+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Oto laureaci tegorocznej nagrody okolicznościowej starosty ostrołęckiego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0

Paweł Goździewski, Szymon Niziński, Jakub Niziński, Miłosz Skowronek, Jan Karczewski – oto laureaci tegorocznej edycji nagrody okolicznościowej starosty ostrołęckiego.

Doroczne nagrody okolicznościowe przyznawane są przez starostę ostrołęckiego osobom, które wykazały się w ostatnim czasie wyjątkowymi osiągnięciami. W tym roku nagrody zdominowali sportowcy – 4 na pięć nagrodzonych osób to świetnie zapowiadający się zawodnicy z klubów sportowych działających w naszym regionie. Kapituła nagrody postanowiła także uhonorować utalentowanego akordeonistę znanego z licznych występów podczas różnego rodzaju koncertów folklorystycznych i nie tylko.

Na wniosek  Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin nagrodę otrzymał Paweł Goździewski, uczeń Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach. W tym roku zajął  drugie miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Juniorów Młodszych w Katowicach w Karate Kyokushin, kat. - 55 kg;  pierwsze miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w Karate Kyokushin, pierwsze miejsce w kat -55 kg na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Kyokushin. W swojej kategorii plasuje się w czołówce najlepszych karateków w Polsce; ma mistrzowską klasę sportową i jest członkiem kadry narodowej.

Nagrodę otrzymał też Szymon Niziński, uczeń III LO w Ostrołęce. Trenuje karate w Ostrołęckim Klubie Karate Kyokushin i to klub  wnioskował o nagrodę. Jest jednym z najlepszych zawodników w swojej kategorii w Polsce i w Europie. W tym roku zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w kat. - 65 kg w Zielonce, drugie miejsce w kategorii  - 60 kg junior w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, I miejsce w Górze Kalwarii w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego, w kat. - 70 kg. Jest członkiem kadry narodowej. Posiada I klasę sportową.

Kolejnym laureatem jest Jakub Niziński. Razem ze swoim bratem bliźniakiem, Szymonem, trenuje karate w Ostrołęckim Klubie Karate Kyokushin. I to klub wnioskował o nagrodę dla Jakuba.  W swojej kategorii plasuje się w czołówce najlepszych karateków w Polsce. W Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Zielonce zajął drugie miejsce i został wicemistrzem Polski; zajął też trzecie miejsce w kat. -70 kg na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego  w Karate Kyokushin. Ma mistrzowską klasę sportową i jest członkiem kadry narodowej.

Kolejny wyróżniony Nagrodą Okolicznościową sportowiec to Miłosz Skowronek. Zawodnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w  Kurpiku Kadzidło i Akademii Piłki Nożnej. Obecnie gra w Jagielloni Białystok. Ten wyróżniający się zawodnik dostał powołanie na konsultację szkoleniową do Kadry Polskiej u-16; zadebiutował w Centralnej Lidze Juniorów - został Mistrzem Centralnej Ligii Juniorów u-15 grupy A rundy jesiennej.  Powołany na konsultacje selekcyjne do kadry Polski u-15.  Na swoim koncie ma m.in. 2. miejsce w lidze województwa podlaskiego rocznika 2004,  4. miejsce w międzynarodowym turnieju w Brześciu "Milennium Cup". O nagrodę wnioskował Zarząd Powiatu.

Nagrodę Okolicznościową Zarząd Powiatu przyznał również, na wniosek Związku Kurpiów,  Janowi Karczewskiemu. To młody, ale już bardzo zasłużony animator kultury, muzykant, instruktor regionalista. Od najmłodszych lat gra na akordeonie i harmonii. Debiutował na scenie podczas Przeglądu Skrzypków i Harmonistów Kurpiowskie Granie w Lelisie. Grał i współtworzył Kapelę Sobotnie Granie, z którą był na festiwalu w Kazimierzu. Jan Karczewski zaangażował się w lokalne inicjatywy gminy Lelis, wspiera np. koła  gospodyń wiejskich. To świetny gawędziarz.  Jan Karczewski to przyszłość kurpiowskiego folkloru.  Organizował już wiele wydarzeń, a także skupia  wokół siebie młodych ludzi, którzy chcą śpiewać, grać i tańczyć na kurpiowską nutę.

REKLAMA
zdjecie 1325

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×