eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Oto nowy ostrołęcki pomnik

REKLAMA
zdjecie 7625
zdjecie 7625
REKLAMA
zdjecie 7625

Radni podjęli uchwałę o wzniesieniu pomnika - będzie to fragment mostu kolejowego, który został rozebrany podczas rewitalizacji linii kolejowej 35.

Z propozycją zachowania fragmentu konstrukcji zdemontowanego mostu kolejowego z 1954 r., a także jego konserwacji i wystawienia w przestrzeni publicznej w charakterze pomnika, wystąpił Jerzy Grabowski – radny z Ostrołęki, były pracownik i pasjonat kolei oraz właściciel prywatnego muzeum poświęconego historii transportu kolejowego w naszym regionie.

Inicjatywę poparł Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, który zwrócił się w tej sprawie do właściciela obiektu – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wskutek uzgodnień spółka przekazała na rzecz Miasta fragment konstrukcji wskazanego mostu o wadze około 50 ton i o następujących wymiarach: 7,50 m długości, 5,75 m szerokości i 8,42 m wysokości. Pojawił się pomysł, by fragment mostu był pomnikiem.

Fragment "kolejaka" pomnikiem

Radny Jerzy Grabowski na sesji rady miasta podziękował wszystkim, którzy pomogli w pozostawieniu fragmentu dawnego mostu kolejowego. - Jestem bardzo zadowolony, że powstał ten element, że jest. Nie odczytuję tego jako pomnik, tylko element, który wszyscy będą mogli zwiedzić, zobaczyć (...) Jeśli robisz coś z serca, a jeżeli nie oglądasz się na to, że będziesz miał za to nagrody, to warto to robić - powiedział radny.

Radny Adam Kurpiewski pochwalił pomysł wzniesienia pomnika, jak również zaproponował inny pomysł: - Można by było ogłosić konkurs przez Urząd Miasta na zdjęcia ze starym mostem i wybrać najciekawsze prace i wybrać z okazji powstania tego pomnika taką wystawę w holu OCK.

"Cieszę się, że coś zostanie z tego mostu" - powiedział Kurpiewski. Ostatecznie pomysł radnego Grabowskiego realizuje się: fragment "kolejaka" zostaje w Ostrołęce i będzie pomnikiem.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×