2019-10-02T11:11:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Parking przy Papierniczej. Kiedy będzie tam porządek?

REKLAMA
fot. Google Street View
REKLAMA
1
0
1

Rada osiedla Parkowe zwróciła się do prezydenta Ostrołęki o wyznaczenie miejsc postojowych na parkingu przed sklepem przy Papierniczej 1. Jednak nie jest to prosta sprawa, na co prezydent zwraca uwagę w odpowiedzi na wniosek.

- W związku z licznymi skargami mieszkańców Osiedla „Parkowe" oraz z pismem od Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „600 lecia" zwracam się z prośbą o podjęcie działań w celu wyznaczenia miejsc postojowych na parkingu w rejonie sklepu Prim przy ulicy Papierniczej 1 w Ostrołęce. Obecnie na parkingu tym panuje samowolka, każdy parkuje swój pojazd jak jemu pasuje. Wymalowanie miejsc postojowych na parkingu przywróciło by porządek oraz bezpieczeństwo korzystających z tego miejsca - napisał przewodniczący zarządu osiedla Parkowe Marek Gogulski.

- W czasie wizji lokalnej w dniu 2 września br. sprawdzony został stan techniczny nawierzchni placu oraz jego geometria. Obecny jego kształt i otoczenie nie sprzyja do racjonalnego zagospodarowania pod względem wyznaczenia odpowiedniej ilości miejsc postojowych. Ponadto stan nawierzchni, liczne ubytki i różna struktura nie pozwalają na wykonanie trwałego oznakowania poziomego - odpowiedział prezydent Łukasz Kulik.

Prezydent przypomniał, że w przeszłości podejmowano już działania w sprawie tego parkingu. Zapowiada też kolejne poczynania, które miałyby poprawić stan tego miejsca.

- W 2012 roku powstał projekt, który swoim zakresem obejmował przebudowę ulicy T. Sygietyńskiego, ulicy Sportowej oraz placu przy obecnym sklepie Prim. Opracowanie zakładało wyznaczenie 23 miejsc postojowych przy przedmiotowym obiekcie handlowym. Jednakże przebudowa nie została zrealizowana ze względu na brak środków finansowych i uregulowań własnościowych gruntów potrzebnych do jej wykonania. Biorąc pod uwagę istniejący nieład panujący na placu i wzajemnie blokujące się pojazdy, Miasto widzi potrzebę uporządkowania placu przed sklepem Prim jak i również wykonania przebudowy ulicy Sygietyńskiego i ulicy Sportowej. W przyszłym roku podjęte zostaną próby wprowadzenia przedmiotowego zadania do planu inwestycyjnego (aktualizacja dokumentacji i realizacja zadania) w ramach inwestycji wspólnej - zapewnił.

A co będzie obecnie? Nawierzchnia będzie naprawiana doraźnie.

- W ramach bieżącego utrzymania nawierzchni drogowych wykonywane będą, w miarę potrzeb i możliwości technicznych, naprawy cząstkowe nawierzchni przedmiotowego placu oraz dróg na całym osiedlu - wyjaśnił prezydent.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×