zdjecie 907
zdjecie 907
2019-01-11T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Parkingu nie będzie, ale dajcie muzeum

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. facebook.com/MuzeumKurpiowskiewWachu
REKLAMA
0
2
27

"Łobuzeria w biały dzień" - tak internauci komentują pismo, jakie zamieściło na swojej stronie Muzeum Kurpiowskie w Wachu. Kiedy muzeum zwróciło się do gminy Kadzidło o utwardzenie parkingu, nadeszła odpowiedź odmowna i... sugestia, by przekazać obiekt gminie. Oczywiście nieodpłatnie.

Wczoraj Muzeum Kurpiowskie w Wachu opublikowało na swojej facebookowej stronie pismo, jakie otrzymało od rady gminy Kadzidło. Jego treść jest - delikatnie mówiąc - kontrowersyjna...- W odpowiedzi na pismo z dnia 20 grudnia 2018 r. z prośbą o sfinansowanie zakupu tłucznia drogowego w ilości 60 ton w celu utwardzenia parkingu przy Muzeum Kurpiowskim w Wachu, uprzejmie informuję, iż na posiedzeniu Komisji Budżetu i Rozwoju Gminy w dniu 27 grudnia 2018 r. radni gminy nie wyrazili zgody na pozytywne załatwienie sprawy. Jednocześnie informuję, iż w przypadku przekazania nieodpłatnego Muzeum Kurpiowskiego na własność Gminy Kadzidło, gmina będzie mogła utrzymywać obiekt, przeznaczając na ten cel środki finansowe z budżetu gminy Kadzidło - czytamy w piśmie, podpisanym przez przewodniczącą Barbarę Bączek.

Władze muzeum uznały tę propozycję za bezczelną.

- To odmowa pomocy bez uzasadnienia z jednoczesną propozycją przekazania 5,5 hektara ziemi, budynków i ponad 14 tysięcy eksponatów o wartości kilkuset tysięcy złotych (...) Widocznie my, nasza rodzina, kultura polska i cały trud włożony w stworzenie naszej placówki jesteśmy nic nie warci (...)  Czy za nowej Rady jeśli ktoś będzie ubiegał o dofinansowanie na przykład kolektora słonecznego, to będzie musiał oddać na rzecz gminy swój cały majątek? - piszą właściciele muzeum.

Internauci również nie zostawiają na tym piśmie suchej nitki.

- Chyba pani przewodnicząca się z kimś na głowy zamieniła... Zamiast wspierać i pomagać jednostce kultury która nie jest obciążeniem dla budżetu, bo prywatnie utrzymują ludzie i cieszyć się z promocji gminy. Rzeczywiście ten tłuczeń to majątek.... Łobuzeria w biały dzień - pisze jeden z internautów.

- To chyba jakieś jaja - dodaje kolejny.

- Skandal ! Nie do wiary, jestem w szoku. Tyle robicie i robiliście i taka wdzięczność. Tyle z siebie dajecie przez lata a tu taki żenujący pomysł. Szok - dodaje inna z komentujących.

Trzeba przyznać, że z takimi pismami spotkać się można raczej rzadko. Tym bardziej, że chodzi o muzeum poświęcone naszej lokalnej kulturze. Do sprawy wrócimy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×