2019-11-04T19:37:35+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Pasowanie pierwszaków z Wachu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
1
0
0

Podczas uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Wachu odbyło się oficjalne ślubowanie i pasowanie pierwszaków na uczniów.

 
W tym wyjątkowym dla całej szkolnej społeczności dniu udział uroczystej gali wzięli m.in. wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, dyrektor szkoły Teresa Wielechowska, przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice.
 
Zanim maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały zaprezentować próbkę swoich umiejętności nabytych w pierwszych tygodniach nauki w szkole.
 
Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek (w tym w gwarze kurpiowskiej), prezentacja regionalnych tańców, recytacja wierszy, udzielenie odpowiedzi na szereg zagadek z różnych dziedzin oraz zadania związane z przygotowaniem pierwszoklasisty do szkoły. Po zakończonej prezentacji wszyscy zebrani potwierdzili, że występ wypadł znakomicie, a uczniowie klasy I mogą przystąpić do ślubowania.
 
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, ślubowali być dobrymi uczniami, kolegami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
 
Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Teresa Wielechowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Następnie przyszedł czas na gratulacje, pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, prezenty i uściski.
 
W przeddzień Święta KEN wystąpił chór szkolny.
 
Dziewczęta w niezwykle emocjonalnym repertuarze wyśpiewały podziękowania za nauczycielskie serce, uśmiech, za każdą wspólną chwilę przeżytą mądrze i pięknie w murach szkoły. Nie zabrakło też życzeń i szczerych słów uznania dla Anny Jarmuszewskiej, która po 36 latach pracy w placówce odeszła na zasłużoną emeryturę.
 
Po tak wzruszającej, oficjalnej części Rodzice uczniów klasy I zaprosili gości na słodki poczęstunek.
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń