eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

“Patriotyzm naszego regionu” w Borawem. W chórkach wicestarosta i wójt. Czy umieli śpiewać? [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

To wydarzenie ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz lokalnych wydarzeń. Tegoroczna edycja przeglądu pieśni i wierszy “Patriotyzm naszego regionu” w Borawem pokazała, że mieszkańcy coraz chętniej angażują się w takie inicjatywy.

Do przeglądu zgłosiły się najaktywniejsze koła gospodyń wiejskich z powiatu ostrołęckiego. Swoje programy artystyczne przygotowały KGW z Kamianki, Zabiela Wielkiego, Susku Nowego, Laskowca, Troszyna oraz dwie drużyny od gospodarzy - KGW Borawe i Klub Seniora z Borawego.

Zadaniem uczestników było przygotowanie własnej interpretacji piosenki patriotycznej. Dobór repertuaru nie był ograniczony, co uczestnicy wykorzystali doskonale prezentując zarówno świetnie znane pieśni żołnierskie jak też mniej znane utwory popularnych zespołów.

Swój udział w przeglądzie mieli także samorządowcy - Bartosz Podolak (wójt gminy Rzekuń) oraz Krzysztof Parzychowski (wicestarosta ostrołęcki). Ufundowanie nagród w przeglądzie nie uchroniło obu panów od konieczności wokalnego występu na scenie.

Jak im poszło? Wicestarosta Parzychowski po swoim występie w chórku z KGW Kamianka żartobliwie przywołał tekst z pewnego kultowego filmu.

“W chórze nie trzeba umieć śpiewać, trzeba tylko wiedzieć, kiedy gębą ruszać”

- mówił schodząc ze sceny wicestarosta Parzychowski. Najwyraźniej jednak nie poszło mu aż tak źle jak sam sądził, bo za występ do spółki z wójtem Podolakiem i KGW Kamianka otrzymał gromkie brawa.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×