zdjecie 2866
zdjecie 2866
2021-11-08T14:31:34+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Patryk Z. podejrzany o poszczucie psem przechodnia. To nie jedyne, co ma na sumieniu

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
6

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi postępowanie przeciwko 26-letniemu Patrykowi Z.. Podejrzany w październiku 2021 roku w Ostrołęce miał dopuścić się kilku przestępstw, m.in. zniszczenia mienia i gróźb karalnych na szkodę swoich rodziców oraz rozboju, w trakcie którego poszczuł innego mężczyznę psem. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, Patrykowi Z. przedstawiono zarzuty. Prokuratura podejrzewa Patryka Z., o to, że:

  1. w dniu 10 października 2021 roku w Ostrołęce dokonał umyślnego uszkodzenia drewnianych przeszklonych drzwi wewnętrznych oraz drewnianej futryny w ten sposób, że kopnął nogą we wskazane drzwi, wskutek czego doszło do stłuczenia szyby w drzwiach, uszkodzenia konstrukcji drzwi oraz ubytku w strukturze futryny na wysokości gniazda rygla zamka, czym spowodował straty w kwocie 1000 zł na szkodę Anny i Grzegorza Z., tj. o czyn z art. 288 §1 k.k.
  2. w dniu 10 października 2021 roku w mieszkaniu w Ostrołęce w celu zmuszenia Anny i Grzegorza Z. do wydania mu kluczyków do samochodu oraz pieniędzy w kwocie 1000 zł, groził im uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia, w ten sposób, że wykrzykiwał do nich wskazane groźby, trzymając w rękach dwa żelazka, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonych uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione, to jest czyn z art. 191 § 1 k.k.
  3. w dniu 27 października 2021 roku w Ostrołęce przy ulicy Hallera, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał rozboju na osobie Janusza K. w ten sposób, że posługując się niebezpiecznym narzędziem w postaci agresywnego psa wydał zwierzęciu komendę do zaatakowania pokrzywdzonego, wskutek czego pies pogryzł pokrzywdzonego, który doznał obrażeń ciała w postaci rany kąsanej przedniej powierzchni prawego podudzia z obrzękiem tkanek miękkich, otwartego złamania trzonu kości piszczelowej strzałkowej prawej oraz otarcia naskórka podudzia lewego, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni, a następnie, trzymając nogę nad głową leżącego pokrzywdzonego i grożąc pozbawieniem życia, zażądał wydania pieniędzy i telefonu, po czym zabrał w celu przywłaszczenia plecak koloru czerwonego wraz zawartością, tj. o czyn z art. 280 §2 k.k. i art. 157 §1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

W toku prowadzonego śledztwa podejrzany Patryk Z. jedynie częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, tj. przyznał się do zniszczenia drzwi na szkodę rodziców.

- W złożonych wyjaśnieniach relacjonował zaistniałe zdarzenia w sposób odmienny niż ustalono to w toku prowadzonego postępowania. Składając wyjaśnienia w zakresie rozboju z użyciem psa, zaprzeczył, by pies stanowił jego własność i aby był szkolony do agresywnego zachowania. Zaprzeczył również temu, by pies pogryzł pokrzywdzonego. Dodał, że nie wydawał psu komendy do zaatakowania pokrzywdzonego, jak również nie groził mu zabójstwem i nie żądał od niego wydania pieniędzy i telefonu - informuje prokuratura.

Sąd Rejonowy w Ostrołęce w całości uwzględnił wniosek Prokuratury Rejonowej o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. W dniu 29 października 2021 r. zastosował wobec Patryka Z. ten najsurowszy środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×