zdjecie 145
zdjecie 145
2016-07-02T13:35:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Paweł Stańczyk nie będzie już wiceprezydentem Ostrołęki?

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Paweł Stańczyk powołany został do zarządu Operatora Logistycznego Paliw Płynnych. W spółce pełnił będzie obowiązki prezesa. Czy to oznacza, że Stańczyk nie będzie już wiceprezydentem Ostrołęki?

1 lipca Paweł Stańczyk powołany został przez Radę Nadzorczą do zarządu OLPP, paliwowego giganta należącego do Skarbu Państwa. Stańczyk został p.o. prezesa zarządu, po odwołaniu dotychczasowego szefa spółki.

„Dnia 1 lipca 2016 roku Rada Nadzorcza Operator Logistyczny Paliw Płynnych sp. z o.o. postanowiła delegować Pana Pawła Stańczyka - Członka Rady Nadzorczej do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu Spółki na stanowisku p.o Prezesa Zarządu.” - czytamy w oficjalnym komunikacie na internetowej stronie OLPP.

W najbliższym czasie ogłoszony zostanie konkurs na stanowisko prezesa spółki paliwowej. Jeśli Paweł Stańczyk wystartuje w konkursie i postępowanie wygra, będzie musiał zrezygnować z funkcji wiceprezydenta Ostrołęki. Tymczasem jednak, od 1 do 29 lipca przebywa na bezpłatnym urlopie.

Paweł Stańczyk został powołany na zastępcę prezydenta miasta w dniu 14 grudnia 2006 roku.
Urodził się 23 listopada 1977 roku w Koszalinie. Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W ratuszu odpowiada za inwestycje, przetargi, kształtowanie polityki przestrzennej miasta, ochronę środowiska, gospodarowanie odpadami komunalnymi, utrzymanie i eksploatację obiektów i urządzeń komunalnych oraz sprawy związane z tworzeniem mieszkaniowego zasobu miasta. Koordynował złożone i wielopłaszczyznowe procesy takie jak przekształcenie zakładu budżetowego MZK w świetnie dziś prosperującą spółkę komunalną, proces prywatyzacyjny spółki OPEC i negocjacje z Energą SA, realizację strategicznych inwestycji miejskich np. budowę aquaparku, stacji segregacji odpadów komunalnych, bloków socjalnych, infrastrukturę sportową np. sieć boisk typu „Orlik”, wielu inwestycji drogowych, a także wdrażał w życie wybrane przez mieszkańców inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego.

Ekspert Krajowej Izby Gospodarczej. Członek rady nadzorczej Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (spółki z Grupy Kapitałowej PERN). Wcześniej pracował jako zastępca dyrektora ds. inwestycji zagranicznych i rozwoju gospodarczego w Departamencie Strategii i Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Odbył staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli i Strasburgu.

W kadencji 2002-2006 związany ze stołecznym samorządem - był przewodniczącym Rady Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy, przewodniczył również komisji planowania i budżetu. Dwukrotnie pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Młodzi Konserwatyści, był członkiem zarządu głównego Prawa i Sprawiedliwości. Działał na forum organizacji międzynarodowych: European Democrat Students i Democrat Youth Community of Europe.

Żonaty, dwoje dzieci. Fascynują go wschodnie sztuki walki, w dzieciństwie trenował Taekwon-do, obecnie Karate Kyokushin.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×