eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Paweł Stańczyk nie będzie już wiceprezydentem Ostrołęki?

REKLAMA
zdjecie 8155
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 8155

Paweł Stańczyk powołany został do zarządu Operatora Logistycznego Paliw Płynnych. W spółce pełnił będzie obowiązki prezesa. Czy to oznacza, że Stańczyk nie będzie już wiceprezydentem Ostrołęki?

1 lipca Paweł Stańczyk powołany został przez Radę Nadzorczą do zarządu OLPP, paliwowego giganta należącego do Skarbu Państwa. Stańczyk został p.o. prezesa zarządu, po odwołaniu dotychczasowego szefa spółki.

„Dnia 1 lipca 2016 roku Rada Nadzorcza Operator Logistyczny Paliw Płynnych sp. z o.o. postanowiła delegować Pana Pawła Stańczyka - Członka Rady Nadzorczej do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu Spółki na stanowisku p.o Prezesa Zarządu.” - czytamy w oficjalnym komunikacie na internetowej stronie OLPP.

W najbliższym czasie ogłoszony zostanie konkurs na stanowisko prezesa spółki paliwowej. Jeśli Paweł Stańczyk wystartuje w konkursie i postępowanie wygra, będzie musiał zrezygnować z funkcji wiceprezydenta Ostrołęki. Tymczasem jednak, od 1 do 29 lipca przebywa na bezpłatnym urlopie.

Paweł Stańczyk został powołany na zastępcę prezydenta miasta w dniu 14 grudnia 2006 roku.
Urodził się 23 listopada 1977 roku w Koszalinie. Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W ratuszu odpowiada za inwestycje, przetargi, kształtowanie polityki przestrzennej miasta, ochronę środowiska, gospodarowanie odpadami komunalnymi, utrzymanie i eksploatację obiektów i urządzeń komunalnych oraz sprawy związane z tworzeniem mieszkaniowego zasobu miasta. Koordynował złożone i wielopłaszczyznowe procesy takie jak przekształcenie zakładu budżetowego MZK w świetnie dziś prosperującą spółkę komunalną, proces prywatyzacyjny spółki OPEC i negocjacje z Energą SA, realizację strategicznych inwestycji miejskich np. budowę aquaparku, stacji segregacji odpadów komunalnych, bloków socjalnych, infrastrukturę sportową np. sieć boisk typu „Orlik”, wielu inwestycji drogowych, a także wdrażał w życie wybrane przez mieszkańców inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego.

Ekspert Krajowej Izby Gospodarczej. Członek rady nadzorczej Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (spółki z Grupy Kapitałowej PERN). Wcześniej pracował jako zastępca dyrektora ds. inwestycji zagranicznych i rozwoju gospodarczego w Departamencie Strategii i Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Odbył staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli i Strasburgu.

W kadencji 2002-2006 związany ze stołecznym samorządem - był przewodniczącym Rady Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy, przewodniczył również komisji planowania i budżetu. Dwukrotnie pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Młodzi Konserwatyści, był członkiem zarządu głównego Prawa i Sprawiedliwości. Działał na forum organizacji międzynarodowych: European Democrat Students i Democrat Youth Community of Europe.

Żonaty, dwoje dzieci. Fascynują go wschodnie sztuki walki, w dzieciństwie trenował Taekwon-do, obecnie Karate Kyokushin.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×