2016-09-06T10:50:27+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Paweł Stańczyk prezesem spółki paliwowej. Kto zostanie wiceprezydentem Ostrołęki?

REKLAMA
zdjecie 142
REKLAMA

Wiceprezydent Ostrołęki, Paweł Stańczyk został prezesem Operatora Logistycznego Paliw Płynnych, paliwowej spółki należącej do Skarby Państwa. Kto przejmie po nim stanowisko wiceprezydenta?

1 lipca Paweł Stańczyk powołany został przez Radę Nadzorczą do zarządu OLPP, paliwowego giganta należącego do Skarbu Państwa. Stańczyk został p.o. prezesa zarządu, po odwołaniu dotychczasowego szefa spółki.

W ostatnim czasie ogłoszony został konkurs na stanowisko prezesa spółki paliwowej. O stanowisko to ubiegał się wiceprezydent z Ostrołęki. Dziś na stronie internetowej OLPP ukazała się informacja o zmianach w zarządzie spółki. Paweł Stańczyk oficjalnie już został prezesem zarządu paliwowego giganta. Oznacza to, że będzie musiał zrezygnować z pracy na rzecz samorządu Ostrołęki. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi go na stanowisku wiceprezydenta. Decyzję o powołaniu swojego nowego zastępcy podejmie w najbliższym czasie prezydent Janusz Kotowski.

Paweł Stańczyk został powołany na zastępcę prezydenta miasta w dniu 14 grudnia 2006 roku.
Urodził się 23 listopada 1977 roku w Koszalinie. Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W ratuszu odpowiada za inwestycje, przetargi, kształtowanie polityki przestrzennej miasta, ochronę środowiska, gospodarowanie odpadami komunalnymi, utrzymanie i eksploatację obiektów i urządzeń komunalnych oraz sprawy związane z tworzeniem mieszkaniowego zasobu miasta. Koordynował złożone i wielopłaszczyznowe procesy takie jak przekształcenie zakładu budżetowego MZK w świetnie dziś prosperującą spółkę komunalną, proces prywatyzacyjny spółki OPEC i negocjacje z Energą SA, realizację strategicznych inwestycji miejskich np. budowę aquaparku, stacji segregacji odpadów komunalnych, bloków socjalnych, infrastrukturę sportową np. sieć boisk typu „Orlik”, wielu inwestycji drogowych, a także wdrażał w życie wybrane przez mieszkańców inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego.

Ekspert Krajowej Izby Gospodarczej. Członek rady nadzorczej Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (spółki z Grupy Kapitałowej PERN). Wcześniej pracował jako zastępca dyrektora ds. inwestycji zagranicznych i rozwoju gospodarczego w Departamencie Strategii i Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Odbył staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli i Strasburgu.

W kadencji 2002-2006 związany ze stołecznym samorządem - był przewodniczącym Rady Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy, przewodniczył również komisji planowania i budżetu. Dwukrotnie pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Młodzi Konserwatyści, był członkiem zarządu głównego Prawa i Sprawiedliwości. Działał na forum organizacji międzynarodowych: European Democrat Students i Democrat Youth Community of Europe.

Żonaty, dwoje dzieci. Fascynują go wschodnie sztuki walki, w dzieciństwie trenował Taekwon-do, obecnie Karate Kyokushin. Interesuje się energetyką i sektorem paliwowym.

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2  3 dk4 dk5
dk6  7  8  9 dk10  11 dk12
dk13  14  15 dk16  17  18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×