eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Pięć osób poszkodowanych w czołowym zderzeniu dwóch osobówek. Nowe fakty [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KPP w Wyszkowiefot. KPP w Wyszkowie
REKLAMA

Znane są nowe fakty w sprawie poważnego wypadku,w którym poszkodowane zostały cztery osoby dorosłe. Policja ustaliła, jak doszło do tego zdarzenia.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 16.15 na prostym odcinku mokrej drogi asfaltowej, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 60 km/h. Bezpośrednio po wypadku droga prowadząca do trasy S-8 Warszawa Białystok była całkowicie zablokowana.

Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem marki honda jadąc w kierunku Starego Bosewa nie dostosował prędkości do warunków drogowych, a następnie zjechał na prawe trawiaste pobocze tracąc panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym w stronę Długosiodła suvem marki hyundai.

mówi komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Do szpitala został przetransportowany 18-letni kierowca hondy, mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, a także kierowca hyundaia 46-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Do szpitala trafili również troje pasażerów w tym dziecko w wieku 11 lat. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, wykonał oględziny pojazdów, miejsca wypadku oraz sporządził szkice zdarzeniowe. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Prędkość to stale główna przyczyna wypadków drogowych. Pamiętajmy, że prędkość bezpieczna to taka która jest dostosowana aktualnie do warunków ruchu, atmosferycznych, ale także naszych umiejętności. Nie zapomnijmy również o właściwym stanie technicznym naszych pojazdów.

mówi kom. Wroczyński.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×