zdjecie 2866
zdjecie 2866
2021-11-02T13:09:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Pierwszaki z Dylewa już po uroczystym pasowaniu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA
1
0
0

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Dylewie mają już za sobą jedno z najważniejszych wydarzeń dla każdego nowego ucznia. W minioną środę, 27 października odbyło się uroczyste pasowanie potwierdzające przyjęcie do szkolnej społeczności.

Akademia z okazji uroczystego pasowania na ucznia w Szkole Podstawowej w Dylewie rozpoczęła się od poloneza w wykonaniu małych bohaterów tego dnia, którzy w pełnej gali zaprezentowali się w pięknym, dostojnym tańcu narodowym. Następnie recytacją, śpiewem i tańcem udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole i że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Wszyscy otrzymali brawa za swoje sceniczne popisy.

Po części artystycznej przyszła kolej na część oficjalną uroczystości, którą rozpoczęło wprowadzenie na salę sztandaru szkoły. Następnie wszyscy uczniowie kierując prawą dłoń w kierunku sztandaru powtarzali za panią wychowawczynią słowa przysięgi.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor szkoły Hanna Politowska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków.

Ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów, obecny na uroczystości wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. Pochwalił umiejętności najmłodszych uczniów, życzył samych miłych chwil w szkole i wręczył dzieciom prezenty, a wśród nich jeden szczególnie cenny Ilustrowany słownik kurpiowski, dzięki któremu dzieci będą mogły poznawać piękną mowę naszej Małej Ojczyzny. Nie zabrakło również pysznego, słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×