eOstroleka.pl
,

Pierwszy film ze Smoleńska: Poruszające się liny, czyli wątek, którego oficjalnie nigdy nie podjęto (VIDEO)

REKLAMA
zdjecie 2400
zdjecie 2400
Kadr z animacji Kadr z animacji
REKLAMA

Po tragedii w Smoleńsku w sieci umieszczono film znany pod tytułami: „Samolot płonie”, „Film Koli”, „1:24”. Nagranie pokazuje, co działo się w kilka minut po uderzeniu samolotu w ziemię.

Zarejestrowane telefonem komórkowym - do dziś nie ma pewności przez kogo - 84 sekundy zostały na zlecenie prokuratury wojskowej skrupulatnie zbadane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji.

Obie instytucje stwierdziły, że film został nagrany na miejscu zdarzenia, nie jest montowany oraz nie ingerowano w ciągłość zapisu.

Tym, co przykuwało w nim największą uwagę, były cztery odgłosy przypominające strzały. Do dziś nie wiadomo, skąd pochodziły.

Ale na filmie jest coś jeszcze, co budziło burzliwe dyskusje. To czas między 45 a 47 sekundą nagrania. Świadek zdarzenia gwałtownie przesuwa wówczas telefon i przez krótką rejestruje liny przemieszczające się nad wrakiem Tupolewa.

Oficjalnego stanowiska w tej kwestii nie zajęły ani polska prokuratura, ani komisja Jerzego Millera ani rosyjski MAK.

Trójwymiarowa animacja obala drugą wersję. Bloger od miesięcy analizujący techniczne parametry związane z tragedią smoleńską poświęcił wiele tygodni na stworzenie filmu klatka po klatce dowodzącego, że tajemnicze liny nie mogą przemieszczać się samoistnie będąc zahaczonymi o drzewa.  
Aby wyeliminować podejrzenia o nierzetelność przeprowadzonej analizy, bloger założył stronę opensmolensk.org, na której udostępni wszystkie źródłowe dane.

Jeśli rzeczywiście coś przemieszczało liny służące do transportu ciężkich ładunków, to co to było i w jakim celu znalazło się nad wrakiem kilka minut po tragedii, zanim na miejsce dotarły pierwsze służby ratunkowe?




[źródło: wPolityce.pl]

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×