Kilka dni temu w szpitalu w Pułtusku doszło do skandalicznego zdarzenia. Lekarz przyjmowała pacjentów, będąc pod wpływem alkoholu. Komunikat w tej sprawie wydała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.
Z komunikatu śledczych wynika, że Prokuratura Rejonowa w Pułtusku nadzoruje dochodzenie prowadzone w sprawie zaistniałego w dniu 15 marca 2026r w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med w Pułtusku narażenia pacjentów Nocnej Pomocy Lekarskiej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez pełniącą dyżur lekarz.
- W dniu 15 marca 2026r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku otrzymał zgłoszenie o lekarzu, który w placówce medycznej Gajda – Med., przyjmuje pacjentów w stanie nietrzeźwości. Do szpitala Gajda-Med. natychmiast udali się funkcjonariusze policji. Na miejscu zastali lekarz I. L., która przyjmowała pacjentów. Została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało obecność alkoholu w ilości 1,20mh/l. Niezwłocznie wstrzymano prace oddziału nocnej pomocy lekarskiej - informuje prokurator Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.
O zdarzeniu został powiadomiony koordynator, który natychmiast zorganizował zastępstwo za lekarza dyżurującego. Jak ustalono, w dniu zdarzenia lekarz przyjęła 23 pacjentów.
Jak informuje prokuratura, lekarza poddano ponownemu badaniu na zawartość alkoholu urządzeniem AlcoSensor IV. Kolejne badania wykazały obecność alkoholu w ilości: I badanie: 1,05 mg/l, II badanie: 1,06 mg/l, III badanie: 1,01 mg/l, IV badanie: 0,98 mg/l.
- W toku postępowania zwrócono się do Szpitala Gajda-Med. o nadesłanie dokumentacji medycznej [kart medycznych oraz rejestru] pacjentów przyjętych w dniu 15 marca 2026r przez lekarz I. L. W dalszej fazie postępowania planowane jest przesłuchanie w charakterze świadków osób, którym lekarz nocnej pomocy lekarskiej udzieliła pomocy medycznej - przekazuje prokurator Łukasiewicz.





![Więcej zgonów niż urodzeń. Ilu mieszkańców ma Ostrołęka? [NAJNOWSZE DANE]](./luba//dane/pliki/bank_zdj/m/dji_0053.jpg)



1
2
9
26