2017-12-15T12:38:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Pijani kierowcy uszkodzili pięć aut

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

Tylko w ciągu jednej doby policjanci z Ostrołęki zatrzymali trzech pijanych kierowców. Dwóch z nich spowodowało kolizje, w których uszkodzonych zostało pięć aut.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce o godzinie 13:40 w Krysiakach gm. Myszyniec. Kierujący oplem jadąc w kierunku miejscowości Dudy Puszczańskie na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się bocznie z jadącym z naprzeciwka fordem, którym kierowała mieszkanka naszego powiatu.

- Po zdarzeniu opel zatrzymał się w przydrożnym polu, a jego kierowca uciekł pieszo. Kobieta oświadczyła również, że mężczyzna może znajdować się pod dużym wpływem alkoholu. Policjanci ustalili szybko adres zamieszkania właściciela opla i zatrzymali 45 – letniego mieszkańca naszego powiatu, który jest podejrzany o spowodowanie tej kolizji, od mężczyzny było czuć alkohol, miał on problemy z utrzymaniem równowagi oraz porozumiewaniem się. Został on rozpoznany przez świadka, jako osoba, która prowadziła opla w chwili zdarzenia – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Przeprowadzanie badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,2 promile alkoholu.  Nieodpowiedzialny mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, jak się okazało zostało one mu zatrzymane właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili w systemach informatycznych policji, że posiada on dwa czynne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, jeden z nich obowiązuje do 2025 roku.

Do drugiego zdarzenia doszło około godziny 18:00 w miejscowości Wólka Brzezińska gm. Goworowo. Na miejsce pojechali policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego.

- Według wstępnych ich ustaleń kierujący citroenem 36 – letni mieszkaniec naszego powiatu na skrzyżowaniu dróg Wólka Brzezińska - Goworowo wyjeżdżając w prawo zjechał na pas przeciwny ruchu, tym samym nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu vw, którym kierował 37 – letni mieszkańcem  powiatu makowskiego. Po zdarzeniu kierowca vw nawet się nie zatrzymał i dalej kontynuował jazdę. Około 50 metrów dalej po raz kolejny zjechał na przeciwległy pas ruchu i tym razem czołowo zdarzył się z audi kierowanym przez 42 – letnią mieszkanka naszego powiatu. Na szczęście żaden z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń. Alkomat wykazał u kierowcy citroena ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo w systemie informatycznym policji ustalono, że nigdy  nie posiadał on prawa jazdy. Inni kierowcy biorący udział w tych zdarzeniach byli trzeźwi – mówi asp. Żerański.

Obydwaj mężczyźni nie unikną odpowiedzialności karnej. Ich bezmyślności omal nie doprowadziła do tragedii.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×