2020-01-08T09:37:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Pijani kierowcy zatrzymani przez wyszkowską policję. Wśród nich mieszkaniec naszego powiatu

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

Pięciu pijanych kierowców zatrzymali w ostatnich dniach wyszkowscy policjanci. Niechlubny rekordzista wydmuchał niemal 3,5 promila. Wśród zatrzymanych był też mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

Mimo licznych informacji medialnych o tragicznych zdarzeniach drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierujących, nie do wszystkich dociera przekaz, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, ponieważ stwarza to olbrzymie zagrożenie spowodowania groźnego wypadku drogowego. Wydawać by się mogło, że świadomość o konsekwencjach jazdy „na podwójnym gazie” takich jak kary finansowe, utrata prawa jazdy czy nawet kara pozbawienia wolności są wystarczającym argumentem odstraszającym potencjalnych sprawców przestępstw drogowych. Niestety, kolejni kierowcy swoim postępowaniem udowodnili, że bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego jest im zupełnie obojętne.  

Tylko w ostatni długi weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu wyszkowskiego pięciu nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekord należał do mieszkańca gm. Rząśnik zatrzymanego do kontroli drogowej przez policjantów z posterunku w Długosiodle. Mężczyzna miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Niewiele miej bo 3 promile alkoholu miał kierujący oplem mieszkaniec Goworowa, zatrzymany przez patrol policji z Długosiodła w miejscowości Wólka Grochowa. Kolejni kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów ruchu drogowego na terenie gm. Wyszkowa.

Dwóch z zatrzymanych kierujących ma już czynny zakazy kierowania samochodem wydany przez sąd. Kolejni właśnie stracili prawo jazdy.  Wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie staną przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

REKLAMA
Więcej o: Wyszków, policja, pijany

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
18  19  20  21  22  23  24
25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń