eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Pijany kierowca busa wpadł na przekroczeniu prędkości

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 5389

Od przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym zaczęły się poważne kłopoty 45-latka kierującego busem. Na pirata drogowego z promilami we krwi wpadli wyszkowscy policjanci z grupy SPEED.

We wtorek, 8 czerwca w miejscowości Somianka policjanci z wyszkowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierowcę, któremu chwilę wcześniej zmierzyli prędkość z jaką się poruszał. W terenie zabudowanym mężczyzna rozpędził swojego busa do 82 km/h. Przy okazji kontroli przeprowadzono u 45-latka badanie trzeźwości.

W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że od kierowcy czuć alkohol. 45-latek miał równo 0,4 promila alkoholu w organizmie. W myśl przepisów w przedziale od 0,25 do 0,5 promila kierowca popełnia wykroczenie, natomiast od 0,51 już przestępstwo zagrożone karą więzienia. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego zmieścił się w granicy wykroczenia i w związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, które wraz z wnioskiem o ukaranie skierują do sądu.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×