zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-11-24T10:54:37+01:00 eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Pijany senior spowodował wypadek i uciekł. Uszkodzonym oplem nie odjechał zbyt daleko [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KPP w Wyszkowiefot. KPP w Wyszkowie
REKLAMA
0
1
0

Pijany 74-latek uderzył swoim oplem w ciężarówkę a następnie próbował uciec doszczętnie zniszczonym autem. Daleko jednak nie odjechał. Senior wydmuchał w alkomat promila, dwa razy więcej wykazało badanie pasażerki opla.

Wczoraj o godzinie 22.40 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie od kierowcy ciężarówki. Z relacji mężczyzny wynikało, że na węźle komunikacyjnym trasy S-8 w miejscowości Turzyn kierowca osobowego opla uderzył w jego pojazd i uciekł z miejsca.

Do działań zostały skierowane wszystkie pobliskie patrole, aby jak najszybciej ująć uciekiniera. I tak w niespełna 10 minut od zgłoszenie policjanci patrolówki na ul. Białostockiej w Wyszkowie zauważyli uszkodzonego opla, który na widok radiowozu zjechał na pobocze. Mundurowi natychmiast podjechali do osobówki i zatrzymali do kontroli drogowej. Auto było doszczętnie zniszczone. Po podejściu do samochodu funkcjonariusze szybko zorientowali się co było powodem takiego zachowania. Od kierującego mężczyzny było czuć alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem w organizmie 74-letniego mieszkańca powiatu wyszkowskiego wykazało 1,5 promila alkoholu. Równie pijana była 51-letnia pasażerka opla, która w organizmie miała prawie 3 promile.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 74-letniemu kierowcy opla. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego  musi teraz liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia, minimum 3-letni zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo niezależenie od orzeczonej przez sąd kary, obligatoryjnie orzeka on również świadczenie pieniężne w wysokości  nie niższej niż 5 tys. zł., które trafia na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 74-latek odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.  Ponieważ pijany mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia ochrona, jaką zapewniał ubezpieczyciel, ustała. Teraz kierowca będzie musiał zwrócić odszkodowanie firmie ubezpieczeniowej. Jest to tzw. regres ubezpieczeniowy, który polega na oddaniu przez sprawcę kwoty, którą tytułem odszkodowania wypłacił poszkodowanemu ubezpieczyciel lub Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×