2018-01-06T10:06:18+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Pijany zastąpił pijanego za kierownicą mazdy. Obu zatrzymał przypadkowy świadek

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

Dwóch pijanych mężczyzna kierujących osobową mazdą zostało wczoraj zatrzymanych przez policję po zgłoszeniu od przypadkowego kierowcy. Najpierw prowadził jeden a gdy zorientowali się, że czekają ich kłopoty, za kierownicę usiadł drugi – trzeźwiejszy. Oprócz nich w aucie podróżowało jeszcze dziecko.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek w pobliżu Kadzidła. 38-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu łomżyńskiego powiadomił policję, że kierowca mazdy, który wymusił na nim pierwszeństwo przejazdu, jedzie w sposób sugerujący, że może być pijany.

- Zgłaszający pojechał za nim. Po przejechaniu krótkiego odcinka mazda skręciła na jedną ze stacji paliw w Kadzidle, gdzie trzy osoby wyszły z pojazdu i weszli do środka stacji. Po chwili osoby wsiadły do auta i pojechały w kierunku Łysych, jednak tym razem za kierownicę wsiadł dotychczasowy pasażer. W tym przypadku styl jazdy mazdy również wskazywał na to, że jej kierowca może być pijany. Widząc całą sytuację zgłaszający w pewnym momencie zajechał mu drogę, uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę – informuje aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy  ostrołęckiej policji.

W trakcie czynności okazało się, że za kierownicą mazdy siedział  23 – letni mieszkaniec naszego powiatu, a pasażerami  był także mieszkaniec naszego powiatu w wieku 28 - lat oraz 13 latek. Od dorosłych mężczyzn czuć było alkohol. W związku z tym obydwaj zostali przewiezieni do posterunku policji, gdzie zostali poddani badaniu trzeźwości. Alkomat w organizmie młodszego z nich wykazał ponad 1,8 promila, natomiast  starszy z mężczyzn miał w swoim organizmie 0,7 promila alkoholu. Nastolatek został przekazany pod opiekę rodzinie.

- Młodszemu z nieodpowiedzialnych kierowców zostało zatrzymane prawo jazdy, natomiast starszy nigdy uprawnień nie posiadał – dodaje asp. Żerański.

Obydwaj odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1