2014-11-20T09:17:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

PiS i SLD chcą powtórzenia wyborów samorządowych

REKLAMA

Nadal nie znamy oficjalnych wyników wyborów samorządowych 2014. W całym kraju mnożą się wątpliwości co do prawidłowości liczenia głosów. Nieprawidłowo działa oprogramowanie zamówione przez PKW. Do tego dochodzi duża ilość głosów nieważnych.

To wszystko sprawiło, że Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało spotkanie szefów klubów parlamentarnych, na którym nie pojawili się…przedstawiciele PO i PSL.  Czy uznali, że wszystko działa prawidłowo? Na spotkanie nie zostali zaproszeni przedstawiciele Twojego Ruchu.

- To, co dziś się dzieje jest zagrożeniem dla systemu demokratycznego w Polsce – oświadczył po spotkaniu z Jarosławem Gawinem i Leszkiem Millerem Prezes PiS. Jak zapowiedział, jego ugrupowanie zgłosi inicjatywę aby skrócić wybraną a w niedzielę kadencję samorządu i przeprowadzić nowe wybory.

Lider PiS na konferencji prasowej, która odbyła się po spotkaniu, odniósł się również do roli prezydenta w tej skandalicznej sprawie. „nie może być notariuszem, tylko musi bronić konstytucji. Nie wiem, czy prezydent nie chce, czy nie może wykonywać tej roli, ale w Polsce jest potrzebny prezydent, który realizuje swoje funkcje konstytucyjne” – podkreślił.

W podobnym tonie wypowiadał się po spotkaniu szef SLD Leszek Miller, który stwierdził, że co do oceny skali nieprawidłowości jego ocena w dużej części pokrywa się z oceną Jarosława Kaczyńskiego. Oświadczył ,że jest „głęboko rozczarowany postawą prezydenta. Rysuje się nieodparte wrażenie, że prezydent jest gotów przymykać oczy na bardzo głębokie nieprawidłowości”.

Politycy podkreślali, że konieczny jest audyt i głęboka reforma Państwowej Komisji Wyborczej.

- Zaistniała sytuacja czyni wybory niewiarygodnymi. Bez zdolności do przeprowadzenia uczciwych wyborów nie ma mowy o państwie prawa i demokracji. - czytamy w oświadczeniu jakie wydało SLD

Źródło: mypis.pl/sld.org.pl
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń