eOstroleka.pl
Polska,

PiS pozwie Radio Zet za skandaliczny sondaż?

REKLAMA
zdjecie 482
zdjecie 482
zdjecie 482
Adam Hofman (fot. pis.org.pl)Adam Hofman (fot. pis.org.pl)
REKLAMA
Prawo i Sprawiedliwość pozwie Radio Zet za opublikowanie sondażu na temat słuszności decyzji sądu o badaniach psychiatrycznych Jarosława Kaczyńskiego. Na stronie partii pojawiło się oświadczenie w tej sprawie podpisane przez Adama Hofmana, rzecznika PiS.

W związku z opublikowaniem przez Radio ZET sondażu na temat decyzji sędziego Macieja Jabłońskiego w sprawie skierowania Prezesa PiS na badania psychiatryczne, którego w istocie jedynym i nadrzędnym celem była próba ośmieszenia i poniżenia lidera opozycji oświadczam, że tego typu działania będą zawsze kończyły się naszą szybką i stosowną reakcją.

Publikowanie tego typu sondaży oraz powtarzanie naruszających jego dobra osobiste kłamstw musi się skończyć. Pełnomocnicy lidera Prawa i Sprawiedliwości są w trakcie przygotowania pozwu przeciwko stacji radiowej, która narusza zasady dziennikarskiego obiektywizmu.

Zamówienie sondażu po decyzji sądu o zmianie sędziego jest jedynie próbą przypominania tego zdarzenia w mediach i po raz kolejny poniżaniem Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W tej sprawie skierowałem pismo do Rady Etyki Mediów, przygotowany zostanie również pozew sądowy.

Adam Hofman
Rzecznik Prasowy PiS


[źródło: pis.org.pl]
zdjecie 482
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6  7 dk8 dk9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27  28  29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×